Ramazan bayramı yoğunluğundan operatörler çöktü!

0
104
gösterim

Türkiye belki de tarihinde ilk kez bayramı evde geçirmek zorunda kalıyor. 81 ilin tamamında ilan edilen sokağa çıkma yasağı yüzünden tüm Türkiye evlerine kapanmış durumda. Hal böyle olunca bayramlaşmak için tercih edilen ilk kanal telefonlar oldu.

Tanıdıkları insanlara Whatsapp ya da benzeri mesaj uygulamalarından görseller gönderen kullanıcılar, yakın akraba ve büyüklerini ise seslerini duyabilmek için aramak istediler. Lakin hatlarda yaşanan yoğunluktan ötürü pek çok kişi aradığı kişiyle görüşemedi.

Ramazan bayramı yoğunluğundan operatörler çöktü!

Görüşebilenler ise düşen kaliteden ötürü karşısındakinin ne dediğini anlamakta zorluk çekiyor. Genel şikayet ise telefonların düşmemesi yönünde. Yani aramalarda belli bir bekleme süresinden sonra meşgul sesi gelerek hat kapanıyor.

Açıkçası hafif bir bayram yoğunluğunda bile şebekelerin bu şekilde sınıfta kalması pek hoş bir durum değil. Malum son İstanbul depreminde de benzer bir sıkıntı yaşanmıştı. Sonrasında gelen eleştiriler karşısında durumun düzeltileceği belirtilmişti lakin görünen o ki düzelen pek fazla bir şey yok.

Elbette bu yoğunluk muhtemelen birkaç saat içerisinde azalacaktır. Dolayısıyla şu anda aradığınız kişiye ulaşmakta zorluk çekiyorsanız bir süre daha bekleyip öyle denemenizi tavsiye ederiz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin