Red Dead Online oyuncularından Rockstar’a büyük tepki!

0
52
gösterim

Red Dead Redemption serisi, GTA serisinden sonra Rockstar Games’in yüzünü güldüren en önemli projelerinden biri. Tıpkı GTA Online gibi Red Dead Online’da bu anlamda Rockstar Games için önemli bir gelir kaynağı. Ancak Red Dead Online oyuncuları, Rockstar Games’ten şikayetçi. Bu anlamda oyuncular Twitter’da #SaveRedDeadOnline kampanyası başlattı.

Red Dead Online için güncelleme sunmayan Rockstar Games tepki topladı

Rockstar Games, vahşi batı temelli aksiyon macera oyunu Red Dead Redemption serisi ile 2010 yılında oyuncuların kalbini kazandı. Buna göre Red Dead Redemption 2 ile 2018 yılında bu kitleyi oyuna daha da bağlayan firma Red Dead Online ile çıtayı daha da yükseğe koydu. Ancak Red Dead Online oyuncuları Temmuz 2021’den beri gelmeyen büyük güncelleme paketleri nedeniyle oldukça mutsuz.


Red Dead Online son büyük güncellemesini Temmuz 2021’de aldı

Aslında Rockstar Games, Red Dead Online için küçük çaplı güncelleme, yeni görevler atama gibi yenilikler sunmaya devam ediyor. Ancak GTA Online neredeyse her ay büyük bir güncelleme ile yenileniyor. Red Dead Online oyuncuları ise bu büyük güncellemeyi en son Temmuz ayında aldı. Yani Rockstar Games tam altı aydır oyunda büyük çaplı güncelleme yapmış değil.

Red Dead Online oyuncuları ise bu duruma daha fazla dayanamadı ve Twitter üzerinden #SaveRedDeadOnline kampanyası başlattı.

Birkaç gündür devam eden ve gittikçe büyüyen kampanyaya ise Rockstar Games henüz cevap vermiş değil. Paylaşımlara bakılırsa, oyuncular, Rockstar’ın oyunu terk ettiği görüşünde. Bu anlamda oyuncular büyük bir güncelleme yapılması için Rockstar Games üzerinde baskı kurmaya çalışıyor.

İşte RD Online için Rockstar’a tepki gösteren popüler paylaşımlar:

Bu paylaşıma bakılırsa GTA Online oyuncuları da kampanyaya destek veriyor

Bu paylaşımda olduğu gibi birçok RDO oyuncusu, Rockstar Games’i açgözlü davranmakla suçluyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, RDO için büyük bir güncelleme paketi gelmemiş olmasının sebebi ne olabilir? Yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin