Redmi Note 9 Pro patladı! Xiaomi’den şaşırtan savunma

0
25
gösterim

Hindistan’da bir Redmi Note 9 Pro kullanıcısının telefonu bir anda patladı ve alev alev yandı. Bu tarz problemler bataryası olan tüm cihazlarda düşük ihtimallerle yaşanabiliyor. Ancak Xiaomi’nin yaptığı savuna kullanıcıları şaşırttı.

Redmi K40 Gaming Edition rekor kırdı

Xiaomi’den MIUI 12.5 için kötü haber

PATLAYAN REDMI NOTE 9 PRO’YA DESTEK HATTI CEVAP VERDİ

Twitter’da Redmi Hindistan Destek hesabı ile iletişme geçen mağdur, talep edilen tüm bilgileri firmaya iletti. Sonrasında ise Redmi cephesinden bu patlamanın kullanıcı hatasından meydana geldiği açıklaması geldi. Redmi, telefona dışarıdan müdahale edildiği için patladığını savunuyor.

Satış sonrası destekler bu noktada büyük önem taşıyor. Samsung’un Galaxy Note 7 faciasını bilenleriniz bilir. Samsung bu telefonu piyasadan toplatmış ve istisnasız herkese ücret iadesi yapmıştı. Apple’ı ise zaten biliyorsunuz. En ufak bir sorunda ya ücretsiz onarım ya da birebir değişim işlemi gerçekleştiriyor.

XIAOMI’DEN RESMİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Xiaomi’nin patlayan bir telefon için kullanıcı kaynaklı demesinin de bir sebebi olabilir. 3. parti ve lisanslı olmayan adaptörler bazen bataryalarda böyle sorunların oluşmasına neden olabiliyor. Bu yüzden yargılamadan önce Xiaomi’den de resmi bir açıklamanın gelmesini beklemek daha doğru olacaktır.

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin