Renault’tan TOGG’a bomba transfer!

0
126
gösterim

Koronavirüs tehlikesi yüzünden zor zamanlar geçirdiğimiz bugünlerde önemli bir transfer haberi Türkiye’nin Otomobili Girişimi TOGG‘dan geldi. Son olarak Paris’te Renault’nun Global Pazarlama Direktörü olarak çalışan Talin Yıldız, TOGG‘a transfer oldu. Yıldız, TOGG‘da Pazarlama’dan Sorumlu Üst Düzey Yönetici olarak çalışacak ve  ürün yönetimi, planlama, pazarlama, satış, marka yönetimi ve iletişiminden sorumlu olacak.

Renault’tan TOGG’a bomba transfer!

Lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi’nde tamamlayan Talin Yıldız, yüksek lisans eğitimini ise Sorbonne Üniversitesi’nde yaptı. İş hayatına 2002 yılında Michelin’de başlayan Talin Yıldız, 2004 yılında Renault‘a geçmiş ve farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra son olarak markanın Global Pazarlama Direktörü olmuştu.

Fabrika tanıtımı ileri bir tarihe ertelendi

Gemlik‘te kurulacak olan fabrikada üretilecek olan Türkiye’nin Yerli Otomobili’nin bu fabrikası 12 Mart 2020 tarihinde tanıtılacaktı. Ancak koronavirüs endişesi yüzünden fabrikanın tanıtımı ileri bir tarihe ertelenmişti. Türkiye’nin otomobili ilk olarak SUV kategorisinde piyasaya sürülecek ve yüzde 100 elektrikli olacak. Otomobilin piyasaya çıkış tarihi olarak ise 2022 yılı gösteriliyor. 

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin