Rust’ın satış sayıları açıklandı!

0
49
gösterim

Çok oyunculu hayatta kalma oyunu Rust, popülerliğini korumaya devam ediyor. Yapım şu ana kadar 12 milyondan fazla oyuncu tarafından satın alındı. Bu da böyle bir oyun için oldukça yüksek bir sayı olarak görülüyor. Oyun içerisinde pek çok hayatta kalma öğesini kullanarak zorlu bir yaşam mücadelesi veriyorsunuz.

Rust, sizlere hayatta kalmak için öncelikle elinize bir taş ve meşale veriyor. Bu taş ile ağaçlara vurarak odun topluyorsunuz. Bunun yanına bir de taş toplayarak kendinize bir balta ya da çeşitli ekipmanlar yapabiliyorsunuz. Yapım, bünyesinde barındırdığı şartlarla size çok çeşitli ortamlar hazırlıyor. Özellikle hayatta kalmak için mücadele etmeniz gereken şartlar var.

Facepunch Studio, Rust hakkında açıklama yaptı

Rust‘ın geliştiricisi Facepunch Studios durum hakkında birtakım açıklamalar yaptı. Bu sırada 12 aylık başarılarına ve yeni eklemelere değindi. Bir önceki yılın gelişimini tamamlamanın bir parçası olarak dönüm noktasını şu sözlerle duyurdu:

“2021, Rust için neredeyse her bakımdan istisnai bir yıldı. 8 yıllık sürekli geliştirmenin ardından Rust güçlendikçe güçlendi. 2021’de Rust, Twitch’de patladı ve rekor sayıda oyuncu gördük. Voice Props DLC paketiyle, yeni bir dünya, görevler, yük trenleri gibi çok daha fazlasını yayınladık.”

Facepunch Studios

Oyunda diğer oyunculara bağırmak için bir megafonun yanı sıra bir kaset kaydedici, mikrofon sehpası, eski tarz cep telefonu içeren Voice Props DLC Paketi, Rust‘ın şimdiye kadarki en çok satan DLC’si oldu.

2021 özeti ayrıca, düzeltmeler ve tatil etkinlikleriyle her ayın ilk Perşembe günü planlanan güncellemelerle Rust için gelecek planlarından bahsediyor. Şubat ayında yapıma bir yaşam kalitesi güncellemesi geliyor. Son olarak stüdyo, bu güncellemeler sırasında yeni anıtlar, silahlar, araçlar ve daha pek çok şeyi bekleyebileceğimizi söyledi.

Sizler Rust hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin