Samsung 6 kameralı akıllı telefon üretecek

0
105
gösterim

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon denince akla gelen ilk markalardan biri denilebilir. Samsung’un yeni patent başvurusuyla çılgın bir kamera yerleşimini yeni telefonlarında deneyeceği ortaya çıktı.

 

 

Patent detaylarında Samsung’un yeni akıllı telefonunun arka kısmında 6 lensli bir kamera yerleşimi görülüyor. Bu lensler hem yüksek yakınlaştırma hem de geniş açıyı sağlamak için özenle sıralanmış.

 

 

Let’s Go Digital’den Ilse Jurrien patent hakkında; “Sıralı kamera sistemine bir LED flaş eklenmiş. ‘Normal’ modda, her görüntü sensörü bir yönü gösterebilir ve daha sonra görüntü algoritmalarını kullanarak dizi yapılandırmasını optimize edebilir. Hareketli sensörleri kullanarak, daha fazla odak uzaklığı elde etmek için eğilebilirler. Örneğin, hareketli bir sensöre sahip dört geniş açılı lens yardımıyla, ‘pano-bokeh efekti ile panoramik bir görüntü de yakalayabilirsiniz. Başka bir deyişle, arka planı bulanık olan panoramik bir görüntü – mevcut Samsung akıllı telefon modellerinde henüz bulunmayan bir özellik ” şeklinde bir açıklama yaptı.

Samsung’un bu yeni patentinde görülen 6 lense sahip akıllı telefonunun son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı net değil. Akıllı telefonlarla birlikte gelişen mobil fotoğrafçılık bu tür kamera teknolojileriyle yeni ufuklar keşfediyor.

 

 

 

KAYNAK : Haber7

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin