Samsung Galaxy Note 20 performans testinden sınıfta kaldı!

0
32
gösterim

Teknoloji dünyasının gözü 5 Ağustos günü düzenlenecek olan Unpacked etkinliğinde. Zira bu etkinlikte Samsung yeni amiral gemi modelleri olan Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra‘yı tanıtacak. Tanıtım gününe çok az bir süre kala cihazlar hakkında bilgiler gelmeye ise devam ediyor. Son olarak Galaxy Note 20 Geekbench testi ortaya çıktı. Sızdırılan performans testinde yer alan skorlara baktığımızda cihazın beklentilerin altında kaldığını net bir şekilde görebiliyoruz. 

Samsung Galaxy Note 20 performans testinden sınıfta kaldı!

Bilindiği üzere Samsung ABD pazarında Qualcomm üretimi olan Snapdragon işlemcileri kullanırken, diğer yerlerde kendi üretimi olan Exynos işlemcileri kullanıyor. Bu tercih zaman zaman kullanıcılar tarafından eleştirilse de Güney Kore merkezli üretici henüz bu politikasından vazgeçmiş değil. Aynı anlayışı Galaxy Note 20 ailesinde de sürdüren Samsung, performans testinin ortaya çıkması ile birlikte yine eleştirilerin odağında olacak gibi gözüküyor.

Give up the fantasy.
It can be confirmed that the Exynos version Note20 series processor is Exynos990, and its performance is no different from S20+, and there is no so-called optimization. You need to accept this fact, maybe you should look forward to Exynos1000 next year. pic.twitter.com/x0zPdWhSUM

— Ice universe (@UniverseIce) July 31, 2020

Geekbench skorlarına baktığımızda Note 20‘nin Galaxy S20 Plus ile hemen hemen aynı puanı aldığını görüyoruz. Buna göre Galaxy S20 Plus tek çekirdek testinden 929 puan alırken Galaxy Note 20 928 puan alıyor. Çift çekirdek testinde ise iki telefon arasındaki fark biraz daha belirgin hale geliyor. S20 Plus‘ın bu bölümde aldığı puan 2910 olurken, Note 20 2721 puanda kalıyor. Siz de Samsung‘un Exynos işlemci kullanmasından rahatsız mısınız? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin