Samsung, Katlanabilir Akıllı Telefonunun Lansmanını Öne Çekmeye Çalışıyor

0
403
gösterim

Samsung’un katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalıştığına dair dedikodular iki yıldır ortalıkta dolaşıyor ancak bugüne kadar tek bir prototip görme şansımız dahi olmadı. Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, ilk kez geçtiğimiz Mart ayında düzenlenen Galaxy S9 lansmanı sonrasında katlanabilir akıllı telefon konusunda kesin açıklamalarda bulundu ve cihazın 2018’in sonunda ya da 2019’un başında tanıtılacağını söyledi.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Galaxy Note9 etkinliğinden sonra da basın ile bir araya gelen DJ Koh, katlanabilir akıllı telefon için ‘‘Tüketiciler tarafından kabul gören ve sevilen yenilikler geliştirmeye odaklandık.’’ derken, ZDNet’e göre Koh, katlanabilir akıllı telefon için ‘Dünyanın İlk’ sıfatını kaybetmek istemediklerini de dile getirdi. Koh, Galaxy S9 tanıtımından sonra gerçekleştirdiği açıklamada ilk değil en iyi olmak istediklerini dile getirmişti.

DJ Koh, Galaxy Note9 lansmanı sonrası gerçekleştirdiği açıklamada kalite ve dayanıklılık konusundaki sıkıntıları aşmayı başardıklarını, lansman tarihinin fazla uzak olmadığını dile getirmişti. Bu da şu anlama geliyor; Samsung, dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonunu tanıtmak için yarıştığı Huawei, LG gibi rakiplerini geride bırakmak için lansman tarihini öne çekmeye çalışıyor. 

(webtekno)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin