Samsung koronavirüsten koruyan kılıf patenti aldı

0
140
gösterim

Koronavirüs salgınından korunmak için dünya genelinde büyük bir seferberlik ilan edildi. Şirketler de yeni teknolojilerle insanların koronavirüse yakalanmaması için ürünler geliştiriyor. Samsung, antimikrobiyal kaplamalı bir kılıf ile bu alanda çalışmalara katkıda bulunacak. 

İnsanlar akıllı telefonların temizliğine dikkat etmeyerek kendi canını tehlikeye atabiliyor. Her gün saatlerce kullandığımız ve elimizde mikrop yuvasına dönüşen akıllı telefonların dezenfekte edilmesi de oldukça önemli bir konu. Samsung, hâl böyle olunca, elimizden düşürmediğimiz bu cihazlar için 30 Haziran 2020 tarihinde ”antimikrobiyal kaplama” adı verilen bir patent aldı.

Bu bağlamda Samsung’un antimikrobiyal kaplama kılıf olarak adlandırılan yeni bir ürün ile karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Bu projenin Corona virüsüne karşı etkili olduğunu öğrenen Güney Koreli şirket, yeni kaplamayı akıllı telefonlarının üst kısmında kullanmayı planlıyor. 

90 gün virüsten koruyabilir

Arizona Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarını ortaya koyan ilgili rapora göre antimikrobiyal kaplamanın yüzeyi, insanları Corona virüsünden uzak tutabilecek. Bu korumanın 90 güne kadar etkili olabileceği ifade edildi.

Bu kaplamanın kullanıldığı bir yüzeyde Corona virüsü riskinin 10 dakika içinde yüzde 90, iki saat içinde ise yüzde 99.9 oranında azalacağı söylendi. Bu nedenle Samsung da bu kaplamayı kendi akıllı telefonlarında kullanılan kılıflar için uygun gördü.

 

 

 

KAYNAK : shiftdelete

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin