Samsung tüm Galaxy kullanıcılarını ilgilendiren bir hataya imza attı

0
112
gösterim

Hali hazırda akıllı telefon sektöründe zirvede yer alan Samsung bugün ilginç bir hataya imza attı. Güney Koreli teknoloji devi yanlışlıkla tüm dünyadaki Galaxy modellerine “Find My Mobile” yani telefonumu bul bildirimi gönderdi.

Samsung tüm Galaxy kullanıcılarını ilgilendiren bir hataya imza attı

Bu bildirimin kısa süre önce tanıtılan Galaxy Z Flip başta olmak üzere Galaxy S, Galaxy A, Galaxy J ve Galaxy Note modellerine gönderildiği belirtildi.

Lakin işin ilginç tarafı telefonumu bul özelliğini desteklemeyen modellerin de bu bildirimi aldığının iddia edilmesi.

Bilindiği üzere Samsung’un bazı modellerinde yer alan bu özellik sayesinde kaybettiğiniz telefonunuzu kısa süre içerisinde bulabiliyorsunuz. Ayrıca ekranı uzaktan kilitleyip, Samsung Pay’e olan erişimi de kısıtlayabiliyorsunuz.

Bu sabah benim telefonumda da bu bildirim vardı. Samsung, bunun bir test sırasında yanlışlıkla gönderildiğini açıklamış. pic.twitter.com/7k9yhNITLT

— Melih Bayram Dede (@melihbayramdede) February 20, 2020

Eğer siz de bir Samsung kullanıcısıysanız ve telefonumu bul bildirimi aldıysanız bu durumu yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Şimdilik Samsung’un böyle bir bildirimi ne amaçla gönderdiği bilinmiyor. Genel kanı güncelleme odaklı bir hata olabileceği yönünde. Fakat bu sayede Samsung’un dilediği an telefonumuza çeşitli bildirimler gönderip, kontrol edebileceğini de öğrenmiş olduk.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin