Sony isim değiştiriyor! Şirketin yeni ismi ne olacak?

0
152
gösterim

Oyun ve teknoloji dünyasının lider markalarından olan Sony, 60 yıldan uzun süredir kullandığı ismini değiştirme kararı aldı. Sony’nin  yeni ismi artık Sony Group olacak.

Sony isim değiştiriyor! Şirketin yeni ismi ne olacak?

Sony China‘nın Weibo’daki açıklamasına göre, yıllık hissedarlar toplantısını gerçekleştiren PlayStation’ın üreticisi Sony, yıllık hissedarlar toplantısında isim değilikliği ile ilgili radikal bir karar aldı. 

Neden isim değişikliği kararı aldığını henüz detaylı olarak açıklamayan şirketin, isim değişikliği arkasında diğer ürünlerini ön plana çıkarma düşüncesi var. Firmanın sadece tüketici elektroniği alanında değil, birçok alanda ürünü bulunuyor. Sony CEO’su Kenichiro Yoshida da yaptığı açıklamalarda tüm bunları bir çatı altında toplama amacıyla yaptıklarını duyurdu.  Şirket bundan sonraki yoluna Sony Group ismi ile devam edecek.

Sony ismi 2021 yılının Nisan ayına kadar kullanılmaya devam edilecek. Bu tarihten itibaren ise Sony artık Sony Group ismi ile anılmaya başlanacak.

Yoshida, Sony’nin çok geniş bir iş portföyüne sahip olduğunu ifade ederek, bu geniş portföyden faydalanmak istediklerini belirtti. Sony Group‘ın CEO’suna göre bu adım şirkete yeni kapılar da aralayacak.

Peki siz, dev şirketin ismini değiştirmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin