Sony kaç adet akıllı telefon sattığını açıkladı! Yine iyi satmışlar!

0
55
gösterim

Bir zamanlar akıllı telefon pazarında zirveye oynayan Sony şu aralar var olmak ile yok olmak arasındaki ince çizgide gidip geliyor. Özellikle son birkaç senede Sony tarafından satışa sunulan akıllı telefon modelleri büyük eleştiri toplamıştı.

Bu eleştirilerin temel sebebi ise Japon teknoloji devinin modern tasarım çizgisine uzak bir tasarım benimsemesiydi. Günümüzde pek çok üretici tam ekran tasarımına geçmiş olmasına karşın Sony hala kalın çerçevelere sahip, göze pek hoş görünmeyen tasarımında ısrarcı davranıyor.

Sony kaç adet akıllı telefon sattığını açıkladı! Yine iyi satmışlar!

Peki gelelim asıl merak edilen soruya. Sony 2020 içerisinde kaç adet akıllı telefon sattı? Ortaya çıkan rapor Sony Mobile’ın yavaş yavaş yolun sonuna geldiğini gözler önüne seriyor. Dilerseniz bahse konu bu rapora aşağından göz atabilirsiniz.

Evet raporda da görüldüğü üzere Sony son 10 yılın en kötü çeyreğini geride bırakmış durumda. Japonya merkezli teknoloji devi geçtiğimiz çeyrekte yalnızca 400.000 akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirmiş. Oysa ki bir dönem Sony’nin sevkiyat rakamları 12 milyona kadar yükselmişti. Nereden nereye…

Görünen o ki Sony Mobile’ı zor günler bekliyor. Zaten 2018’den bu yana Sony’nin akıllı telefon satışlarında gözle görülür bir düşüş vardı. Dolayısıyla bu tablo bizleri şaşırtmadı. Hatta Sony’nin aşırı uçuk fiyatları ve çirkin tasarımına rağmen bu kadar telefon satmasını mucize olarak nitelendirebiliriz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin