SpaceX, uzaya NFT gönderecek!

0
12
gösterim

Elon Musk‘ın CEO görevini üstlendiği SpaceX, uzay yolculuğunda NFT eserler taşıyacak. California merkezli şirket, uzay turistlerini küçük bir uzay seyahatine çıkarmak için gün sayıyor. 14 Eylül Salı gecesi NASA’nın Kennedy Uzay Merkezinden fırlatılması planlanan tamamen sivil uzay uçuşu, oldukça ilginç. Çünkü rock müzik grubu Kings of Leon‘un daha önce hiç yayınlanmamış bir performansı bu uçuşta uzaya gidecek. Aynı zamanda 51 NFT’nin de yolculuğa çıkacağı açıklandı. İşte diğer tüm ayrıntılar…

SpaceX, NFT eserleri bağış için uzaya taşıyacak

SpaceX’in Inspiration4 misyonu önümüzdeki hafta yolculuğa başlayacak. Inspiration4 ile bir SpaceX Crew Dragon kapsülü ile dört uzay turisti, Dünya yörüngesine üç günlük bir yolculuk yapacak. Ancak bu yolculukta Uluslararası Uzay İstasyonu’na gitmeyecekler.


Inspiration 4 ekibi.

Ekip üyeleri, Shift4 Payments’ın milyarder kurucusu ve CEO’su Jared Isaacman‘ın yanı sıra Hayley Arceneaux, Sian Proctor ve Chris Sembroski olacak. Aynı zamanda akrobasi pilotu olan Isaacman, bu misyonun lideri.

Inspiration4, St. Jude’s Çocuk Araştırma Hastanesi için 200 milyon dolar toplamayı hedefliyor. İşte SpaceX ile yapılacak yolculuktaki NFT eserler bu planın bir parçası. Toplam 51 NFT’nin uzay yolculuğuna çıkacağı açıklandı. Kings of Leon grubunun şarkılarından biri de bu yolculuktaki yerini alıyor. Ancak “Time in Disguise” isimli şarkı, bir NFT olarak temsil ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin