Spam Klasörüne Girince Milyoner Olduğunu Gören Bayan

0
47
gösterim

Hayatını ABD’de sürdürmekte olan 55 yaşındaki Laura Spears, akıllara sakinlik veren bir olaya imza attı. “Mega Millions” isimli loto oyunundaki devreden bakiyenin milyonlarca doların üzerine çıkmasıyla bahtını deneyen bayan, oynadığı biletle büyük ikramiyeyi tutturdu. Lakin durumdan haberdar olmayan bayan, e-posta adresindeki spam klasörüne girince artık bir milyoner olduğunu öğrendi.

3 milyon dolarlık mükafatın kazananı olan Laura Spears, hususla ilgili verdiği demeçte olaydan günler sonra haberdar olduğunu söz etti. “Birkaç gün sonra diğer birinden beklediğim bir e-postayı bulamayınca spam klasörüme girdim ve ödül kazandığımı söyleyen bir e-posta gördüm.” sözlerini kullanan Spears, e-postayı gördükten sonraki süreci de anlattı.

“Gözlerime inanamadım”

Gözlerime inanamadım. Denetim etmek için loto hesabıma giriş yaptım ve orada da birebir iletisi gördüm.” diyerek yaşadıklarını aktaran Laura Spears, Michigan Lotosu’nun e-posta adresini de sağlamlar ortasına eklediğini, bir daha ödül kazanırsa bu türlü bir durum yaşamayacağını belirtti.

Şanslı bayan, kazandığı bu ikramiye nedeniyle erken emekli olacağını ve spam klasörünü de nizamlı olarak denetim edeceğini belirtiyor. Pekala bu spam klasörü tam olarak ne oluyor? E-posta uygulamalarında “İstenmeyen” ismiyle de bilinen klasör neden var?

Spam klasörü nedir?

Spam e-postalar, aslında tüm e-posta kullanıcıları için kritik değer arz ediyor. Çünkü bu e-postalar, ekseriyetle dolandırıcılar tarafından gönderiliyor ve kullanıcının tuzağa düşürülmesini amaçlıyor. Fakat bazen, resmi kurumların e-postaları da spam klasörüne düşebiliyor. Bilhassa de tanıtım üzere nedenlerle çok fazla e-posta gönderen kurumların adresleri kara listeye alınıyor. Laura Spears’in başına gelen de tam olarak bu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin