Spider-Man: No Way Home Fragmanı İzlenme Rekoru Kırdı

0
83
gösterim

Spider-Man: No Way Home fragmanı, Marvel’ın tüm zamanların en büyük filmi olan Avengers: Endgame tarafından kırılmış olan rekorunu geride bıraktı. Sony Pictures, bir sonraki Spider-Man filminin ilk resmi tanıtım fragmanının, yayınlanmasını takip eden ilk 24 saat içinde dünya çapında 355.5 milyondan fazla kez izlendiğini duyurdu. Avengers: Endgame filminin fragmanı, Aralık 2018’de ilk kez piyasaya sürüldüğünde aynı zaman diliminde 289 milyon kez izlenmişti. Bu durum, Marvel Sinematik Evreni’ne olan ilginin arttığını da gösteriyor olabilir.

Fragmanın bu derece izlenmesi iki sebep ile açıklanıyor. Bunlardan ilki, ticari raporların geçtiğimiz yıl Jamie Foxx’un canlandırdığı Electro ve Alfred Molina’nın canlandırdığı Doctor Octopus da dahil olmak üzere geçmiş Spider-Man film serilerindeki kötü adamların, serinin yeni filminde de yer alacağını ortaya çıkarması oldu. İlk söylentiler ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra Molina, seriye geri döndüğünü onaylamıştı. Bu durum, hayranların heyecanlanmasını sağlamış gibi görünüyor. Öyle ki, Örümcek Adam fanları, uzun bir süredir fragman konusunda beklentilerini dile getirmeye devam ediyordu.

İkinci sebep ise, Spider-Man: No Way Home fragmanının resmi olarak piyasaya sürülmesinden kısa bir süre önce düşük kaliteli ve tamamlanmamış bir halde çevrimiçi olarak sızdırılmasıydı. Sızan fragman, resmi fragmana yönelik beklentileri de artırmış oldu. İşte bu sebepler, Sony Pictures’ı 24 saatlik fragman izlenme listelerinin zirvesine taşımak için yeterli oluyor.

Bununla birlikte, serinin yeni filminin Avengers: Endgame filminin gişe rekorlarını kırması pek olası gözükmüyor. Özellikle COVID-19 endişeleri göz önüne alındığında, Sony’in Spider-Man: No Way Home’un selefi Spider-Man: Far From Home’un 1.132 milyar dolarlık hasılatına yaklaşması durumunda kendini başarılı olarak nitelendirmesi muhtemel.

Son olarak Spider-Man: No Way Home filminin 17 Aralık’ta dünya çapında sinemalarda vizyona gireceğini belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin