Spotify Premium üyelik iptali nasıl yapılır?

0
82
gösterim

Dijital müzik platformu Spotify sayesinde milyonlarca şarkı ve podcast dinleyebiliyor, boş zamanlarımızı müzikle keyifli hale getirebiliyoruz. Hatta uygulama içerikleri akıllı telefonumuza ya da bilgisayarımıza indirme şansı da veriyor. Ancak bu imkandan yalnızca Premium aboneleri yararlanabiliyorlar. Spotify Premium abonesi olup herhangi bir sebeple beğenmediyseniz, üyelik iptali elbette ki mümkün.

Spotify Premium nasıl iptal edilir? konulu rehberimizde bu konuyu derinlemesine anlatıyoruz.

Spotify Premium üyelik iptali – Web

Spotify Premium üyelik iptal etme işlemi maalesef mobil veya bilgisayar uygulamasından yapılamıyor. Kullanıcıların Google Chrome, Safari gibi bir tarayıcı açıp doğrudan web sayfasına girmeleri gerekiyor. Hazırsanız iPhone, Android veya bilgisayarınızdan Spotify internet sitesine giriş yapın ve tüm işlemlere başlayalım.

Adım 1: Siteye girdikten sonra hesabınızda oturum açmanız gerekiyor. Eğer mobil web tarayıcıdaysanız, sağ üst köşedeki üç yatay çizginin simgesine dokunun ve Oturum Aç öğesini seçin. Masaüstündeyseniz direkt olarak sayfanın sağ üst köşesindeki Oturum Aç’a tıklayabilirsiniz.

Adım 2: Giriş yaptıktan sonra Hesap sayfanıza ulaşmanız gerekecek. Mobilde sağ üst köşedeki üç yatay çizgi simgesine dokunun ve menüden Hesap’ı seçin. Masaüstünde, sağ üst köşedeki profil adına tıklayın ardından açılan menüden Hesap düğmesine basın.

Adım 3: Sayfayı aşağı kaydırdığınızda görebileceğiniz “Planı Değiştir” butonuna basın.

Adım 4: Karşınıza gelen ekranda tekrar aşağılara doğru inin, en sonda “Premium’u iptal et” seçeneği göreceksiniz. Buna tıklayın.

Adım 5: Bir sonraki sayfa da Spotify, Premium üyelik iptali sonrası neler kaybedeceğine dair size bilgi verecek. Hala kararlıysanız ve ücretsiz sürüme geçmek istiyorsanız, alt kısımdaki “İptal işlemi için devam et” yazısına tıklayın.

Adım 6: Açılan sayfada tekrar iptal işlemini onaylamanız istenecek. Kararınızda ısrar ediyorsanız “Evet, iptal et” butonuna tıklayarak son aşamayı da tamamlayabilirsiniz. Artık Spotify Premium üyesi olmayacaksınız. Tabii ki bunun belli dezavantajları da mevcut:

  • Her 15 dakikada bir reklam dinleyeceksiniz.
  • İstediğiniz şarkıyı dilediğiniz vakit çalamayacaksınız.
  • Saatte yalnızca 6 tane şarkı dinleyebileceksiniz.
  • Müzikleri çevrimdışı dinleme imkanınız ortadan kalkacak.

Spotify Premium üyelik iptali – Apple Kimliği

Eğer Apple App Store üzerinden abonelik başlattıysanız, Spotify Premium iptal etme işlemini direkt olarak Apple Kimliği ayarlarından da yapabilirsiniz. Böylelikle web sitesine girmekle vakit harcamanıza gerek kalmaz, tek tuşla üyeliğinizi sonlandırma şansı yakalayabilirsiniz.

  • iPhone veya iPad’inizde Ayarlar uygulamasını açın.
  • Üst kısımdaki Apple Kimliği adınıza dokunun.
  • Açılan sayfadaki Abonelikler bölümüne giriş yapın.
  • Abone olduğunuz ürünler listesinden Spotify’ı bulun ve seçin.
  • Ardından “Aboneliği İptal Et” butonuna tıklayın.

Spotify Premium üyelik iptali tamamlandıktan sonra, hesabınız bir sonraki faturalandırma tarihine kadar aktif kalmaya devam eder. Yani o tarihe kadar kullanabilirsiniz, ancak sonrasında otomatik olarak ücretsiz sürüme düşecek ve kısıtlamalara maruz kalmaya başlayacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin