Steam, eşzamanlı kullanıcı sayısıyla kendi rekorunu kırdı!

0
45
gösterim

Dijital olarak oyun satın almak için sayısız mağaza mevcut olsa da Steam hepsinin babası kabul ediliyor. Steam’in güçlü topluluk özelliklerinin yanı sıra mevsim indirimleriyle büyük fırsatlar sunuyor olması, oyuncuları kendisine çeken özelliği oluyor. Pandeminin başından beri devam eden yükseliş nihayet bir seviyeye ulaştı, paylaşılan veriler Steam’in aktif kullanıcı sayısında rekorunu tazelediğini gösteriyor.

Steam, 28 milyon aktif kullanıcıyı gördü

Salgın nedeniyle insanların eve kapanmasıyla oyun ve dijital medya servislerinin trafiklerinde büyük artış görülmüştü. Netflix ve Discord gibi uygulamaların büyük yükselişine tanık olduğumuz kadar Steam’in de sunduğu oyunlarıyla yükselmesine tanık olduk. Steam ile ilgili sürekli olarak analiz paylaşan SteamDB, platformun 28 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Steam aktif kullanıcı sayısı

2019 yılının Ocak ayında aktif kullanıcı sayısı 17.6 milyonken bu sayının üç yıl sonra 28.2 milyona ulaşması hayret verici. Arada epey büyük bir fark söz konusu ve zaten bu fark ancak pandemi gibi sıra dışı bir olayın varlığıyla açıklanabilirdi. Kendini eve kapatan insanlar oyunlar oynayarak vakit öldürmeye çalışıyor ve bunu yapmak için en iyi servislerden biri Steam.

9 Ocak verilerine baktığımızda en çok oynanan ilk 5 oyunun pek yabancı gelmediğini görüyoruz. 881.051 oyuncu ile Counter-Strike: Global Offensive ilk sırada, ardından DotA2, PUBG, Apex ve GTA 5 geliyor. Kabul edelim, GTA 5’in ilk 5’e girmiş olması biraz şaşırtıcı. Diğer oyunlar ise ilk 5’ten düşmeyenler olarak zaten aklımıza kazınmış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin