Steam kullanıcılarına büyük kolaylık: QR kod!

0
16
gösterim

Steam, kullanıcılarını büyük bir dertten kurtarmayı hedefliyor. Oyun dünyasının en büyük dijital platformları arasında yer alan uygulama, sıkı güvenlik önlemleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Sistemini daha modernize etmek isteyen Valve, ilk adımı atıyor.

Ortaya çıkan bazı resimlere göreuygulama, kullanıcı girişlerini kolaylaştıracak. Hesap sahipleri oturum açarken, mobil uygulama üzerinden QR kod taraması gerçekleştirebilecekler.

Steam, QR kod ile girişin önünü açacak

Kullanıcıların merakla beklediği ve talep ettiği bu özellik henüz yayınlanmadı. Ancak SteamDB‘nin kurucusu Pavel Djundik, önemli bir sızıntıya ulaştı. Bir çeşit konsol ekranını ele geçiren Djundik, Valve‘ın planlarını gözler önüne serdi. Steam mobil uygulamasının kodlarının yer aldığı görüntüde, ikinci ve üçüncü satır oldukça dikkat çekiyor. Zira bu alanlarda, QR kod ile giriş yapma seçeneği görünüyor.

Kullanıcılar tarafından olumlu tepkiler alan sızıntıya göre bu özellik, Steam Deck ile beraber sunulacak. Zira fiziksel bir klavyenin olmadığı el konsolu, oyuncuları Steam Guard kodu ile uğraştırmayacak. Cihazın her ne kadar dokunmatik ekranı olsa da, QR kod taraması ile daha zahmetsiz girişler yapmak da oldukça mümkün.

Hali hazırda çift doğrulamalı sistemi de hayata geçiren ve güvenlik konusunda başarılı işler çıkaran platform, QR kod ile benzer bir işi gerçekleştirmiş olacak. Ayrıca sistem, eski usul, e-posta üzerinden giriş doğrulama yapısın da önemli bir alternatif olabilir. Böylelikle Steam Guard üzerinden çift doğrulama yapmayanların gelen kutuları gereksiz dolumlardan kurtulabilir.

Her ne kadar sistem Steam Deck için düşünülmüş olsa da, masaüstü kullanıcıları da bu özellikten yararlanabilecek. Zira Valve, güncelleme ile herkesi bu imkandan faydalandıracak. Aralık ayında Steam Deck‘lerin dağıtımının başlaması ile, Büyük Resim modunun da değişmesi bekleniyor. İşte QR kod ile giriş yapma özelliğinin de bu dönemde sunulması gündemde. Bakalım Steam, kullanıcıların beklediği gibi bir deneyim sunabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Peki sizler platform için planlanan QR kod özelliğini nasıl buldunuz? Sizce bu oturum açma işlemlerinizi kolaylaştıracak mı? Görüşlerinizi bizlere aktarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin