Telefon ve bilgisayar için en iyi USB bellekler

0
50
gösterim

Dijital verilerin hayatımızdaki önemi her geçen gün artıyor. Çocukluk fotoğraflarımızdan ödevlere, düğün videosuna kadar hayati önem taşıyan her türlü dosyayı artık dijital ortamda barındırıyoruz. Ayrıca bu verileri bir an bile yanımızdan ayırmak istemiyoruz. Yüksek kapasiteli sabit diskler hayat kurtarsa da, taşınabilirlik anlamında pek verimli değiller.

Bu noktada USB bellekler devreye giriyor. Sadece bir parmak boyutunda olan USB’ler, sabit disklere göre çok daha küçük oldukları için taşınabilirlik anlamında da avantajlı. Peki ya flash diskleri kullanmak için bilgisayar şart mı? Bu sorunun cevabı tabii ki: hayır. Gelişen teknolojiyle birlikte akıllı telefona kolaylıkla bağlanabilen USB cihazlar hayatımıza girdi.

iOS ve Android telefon için USB bellek önerileri

Öncelikle USB bellek seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusuna kısaca değinelim. Her şeyden önce ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Örneğin saklayacağınız verilerin toplam boyutu 128GB’ı geçmiyorsa, 512GB’lık bir USB belleğe para vermenize gerek yoktur. Tabii ki yine de tercih tamamen size kalıyor.

Depolamaya ek olarak, satın alacağınız belleğin desteklediği hız da çok önemlidir. Mümkünse USB 2.0 özellikli diskleri tercih etmeyin. USB 3.2, USB 3.1 veya USB 3.0 teknolojili bir bellek alırsanız hem veri aktarımı daha hızlı olur hem de diskin içindeki dosyaları daha hızlı görüntülersiniz. Ancak 2.0 destekli bir flash disk size olumsuz bir deneyim yaşatacaktır.

1) SanDisk Ultra Dual Drive

USB 3.0 özellikli SanDisk Ultra Dual Drive, Android telefon için USB bellek arayanlar için oldukça ideal bir seçenek. Bir ucunda mikro USB konnektörü, diğerinde USB Type-A konnektörü bulunan sürücü, verileri cihazlarınız arasında; Android akıllı telefonunuz veya tabletinizden dizüstü, PC veya Mac bilgisayarınıza aktarmanızı ve görüntülemenizi sağlar.


SanDisk Ultra Dual Drive

SanDisk Ultra Dual Drive, USB 2.0 bağlantı noktalarıyla da uyumludur. Ayrıca Google Play Store’dan yüklenebilen SanDisk Memory Zone uygulaması sayesinde cihazınızın dahili hafızasındaki dosyaları USB’ye aktarabilir veya USB’deki verileri doğrudan telefonunuzda görüntüleyebilirsiniz. Telefonunuz destekliyorsa uygulama olmadan da bu işlemleri yapabilirsiniz.

SanDisk Ultra Dual Drive belleği Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

2) SanDisk Ultra Dual Drive Luxe

USB Type-C ve Type-A cihazlarınız arasında çalışan bir disk arıyorsanız, SanDisk’in Ultra Dual Drive Luxe ürünü işinizi görecektir. Bu bellek sayesinde verilerinizi USB Type-C portlu akıllı telefonunuz, tabletiniz vb. cihazlardan USB Type-A bilgisayarlarınıza kolayca taşıyabilirsiniz. Elbette bunun tam tersi de mümkün.


SanDisk Ultra Dual Drive Luxe

USB 3.1 teknolojisiyle çalışan SanDisk Ultra Dual Drive Luxe, Memory Zone uygulamasıyla bellek yönetimini kolaylaştırıyor. Uygulamayı Google Play Store aracılığıyla yükleyerek bellekteki dosyaları doğrudan tabletinizde veya telefonunuzda görüntüleyebilirsiniz.

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe belleği Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

3) SanDisk iXpand

USB 3.1 özellikli SanDisk iXpand, iOS yani iPhone için USB bellek arayanlar için oldukça ideal bir seçenek. Bir ucunda Lightning konnektörü, diğerinde USB Type-A konnektörü yer alan sürücü, verileri iOS veya iPadOS sistemli iPhone/iPad cihazlarınıza, dizüstü, PC veya Mac bilgisayarınıza aktarmanızı ve görüntülemenizi sağlar.


SanDisk iXpand

SanDisk iXpand, USB 3.1 öncesi bağlantı noktalarıyla da uyumludur. Ayrıca App Store aracılığıyla yüklenebilen iXpand Drive uygulaması sayesinde cihazınızın dahili hafızasındaki dosyaları USB’ye aktarabilir veya USB’deki verileri doğrudan telefonunuzda görüntüleyebilirsiniz. Bununla birlikte dosyalarınızı parola ile koruma altına da alabilirsiniz.

SanDisk iXpand 256GB USB belleği Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

4) Hepsi bir arada: Hytech HY-XUFO31-128

Android telefon için ayrı, iOS için ayrı USB bellek almak istemiyor musunuz? O halde Hytech HY-XUFO31-128 ürünü tam size göre. USB 3.0 desteğiyle çalışan bellek Lightning + mikro USB + Type-C portlarını bir arada paketliyor. Bu sayede istediğiniz zaman istediğiniz telefona, tablete veya bilgisayara bağlayarak dosyalarınıza kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.


Hytech HY-XUFO31-128

Hytech HY-XUFO31-128 USB belleğin 64GB ve 128GB seçenekleri ayrıca satılıyor. Hepsiburada üzerinden dilediğiniz depolama seçeneğini tercih edebilirsiniz.

5) Netac U652-128G

iPhone ve iPad cihaz için USB bellek arayanlara sağlam bir alternatif olan Netac U652-128G, USB 3.1 teknolojisiyle çalışıyor. Bu da disk ile telefonunuz ve bilgisayarınız arasında hızlı veri aktarımı yapabileceğiniz anlamına geliyor.


Netac U652-128G

Netac U652-128G belleği kullanarak iPhone/iPad ile bilgisayar arası dosya aktarımı yapabilir; aynı zamanda verilerinizi rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. 128GB depolama kapasitesi sunan cihazı Hepsiburada üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Sizler hangi USB belleği kullanıyorsunuz? Tavsiyelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin