Tesla uygulaması, Apple Wallet dayanağına kavuştu!

0
54
gösterim

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli araba şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, bilhassa kullanıcılarına sunduğu teknolojik özellikler ve elektrikli araba tecrübesi sayesinde çok seviliyor ve tüm dünyada düzgün satış sayılarına ulaşıyor.

Şirket, kullanıcılarına uygulama marketleri üzerinden kendi uygulamasını sunuyor. Bu uygulama sayesinde araba sahipleri, araçlarının durumunu denetim edebiliyor. Şirket, dün yaptığı güncellemeyle birlikte Tesla uygulamasına Apple Wallet dayanağı getirdi.

Tesla sahipleri, sigorta kartlarını Apple Wallet’a ekleyebilecekler!

Tesla, dün App Store üzerinden uygulamasını güncelledi. Güncellemeyle birlikte uygulamaya yeni özellikler eklendi. Yeni güncelleme sayesinde şirket, uygulamasına Apple Wallet dayanağı getirdi. Bu dayanak sayesinde Tesla sahipleri, araçlarının sigorta kartlarını rahatlıkla Apple Wallet’a ekleyebilecekler. Bu sayede kullanıcılar, sigorta kartlarına Apple Watch ve iPhone’larında bulunan Wallet uygulaması ile erişebilecekler.

Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmesi için Hesap – Sigorta – Sekmeleri Yönet – Dokümanlar adımlarını izleyerek sigorta kartlarını Apple Wallet’larına kaydetmeleri gerekiyor. Şirket, geçtiğimiz birkaç yıl evvel birinci olarak Kaliforniya’da sattığı elektrikli arabaları için kendi sigorta tekliflerini yapmaya başlamıştı. Şirketin bu özelliği, yalnızca birkaç eyalette sunuluyor.

Sigorta tekliflerini yapabilmesi için şirketin eyalet bazında müsaade alması gerekiyor. Şirket, yaptığı açıklamalarında bu yılın sonuna kadar birden fazla ABD eyaletlerinde müsaade almayı hedefliyor. Şirket, Kaliforniya dışındaki eyaletlerde sürüş bilgilerini gerçek vakitli olarak toplayan, ne kadar araç kullandığınızı hesaplayıp ona nazaran primleri belirleyen ve ne kadar inançlı araç kullandığınızı ölçmek için beş farklı faktörü içeren güvenlik puanına dayalı bir sigorta sistemi sunuyor.

Bilhassa şirketin birçok hizmeti kullanıcılarına kendisinin sunması, araba sahiplerinin Tesla‘ya olan bağlılığını artırıyor ve kullanıcıları bir sonraki arabalarını de Tesla almaya itiyor. Bu durum, şirketin muvaffakiyetini her geçen gün artırıyor. Pekala, sizin kanılarınız neler? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin