Tesla’dan fabrikasını kapatan California yönetimine dava

0
106
gösterim

“KARAR ANAYASAYA AYKIRI”

Tesla avukatları , Alameda ilçe yönetiminin,  California valisi Gavin Newsom’un ulaşım dahil olmak üzere “16 önemli altyapı endüstrisi” ndeki işletmelerin çalışmaya devam etmesine izin veren önceki bir emrini göz ardı ettiğini öne sürdü. Bununla birlikte, dava dilekçesinde kararın hem anayasaya aykırı hem de “açıklanamaz” olarak nitelendirerek tesisin kapatılması için “rasyonel bir temel” olmadığı belirtildi.

Tesla’nın, kapatma emrini geçersiz kılacak bir ihtiyati tedbir beklediği açıklandı.

FABRİKAYI TAŞIMAKLA TEHDİT ETTİ

Diğer yandan, dava Elon Musk’ın kapatmanın bir sonucu California’daki yaklaşık 50 bin kişiye istihdam sağlayan şirketin merkezini Teksas veya Nevada’ya taşımakla tehdit etmesinin ardından geldi.

Musk, cumartesi günü öfkeli bir tweet’te şöyle yazdı: “Açıkçası, son raddeye geldik. Tesla şimdi merkezini ve gelecek faaliyetlerini hemen Texas / Nevada’ya taşıyacak. Tesla California’da kalan son otomobil üreticisi.”

Ancak, 48 yaşındaki girişimci  bir süre sonra tweetini sildi.

Alameda İlçesi’nden yapılan açıklmada ise fabrikanın yeniden açılmasına izin veren bir güvenlik planı geliştirmek için işbirliğine dayalı, iyi niyetle çaba gösterdiği belitildi.  

ELON MUSK SÖZ VERDİĞİ OTOMOBİLİ SATIŞA ÇIKARDI

KAYNAK : https://www.ntv.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin