TikTok için video çekerken canından oldu

0
80
gösterim

İstanbul Esenyurt’ta feci bir olay meydana geldi. TikTok için video çeken bir kadın çekim sırasında çatıdan düşerek canından oldu. 23 yaşındaki kadın çıktığı çatının çökmesiyle düşerek can verdi.

TikTok’ta video çekmek için insanlar sınırlarını her zaman zorluyor. Daha önce de dünyanın farklı yerlerinden viral videolara dahil olmak isteyen gençlerin ölüm haberleri gelmişti. Şimdi bunlara bir yenisi de Türkiye’den eklendi.

TikTok için video çekerken canından oldu

İstanbul’un Esenyurt ilçesine bağlı Sultaniye Mahallesi’nde yaşayan Kübra Doğan (23) ile kuzeni Helen M. (16) TikTok platformu için video çekecekti. 23 yaşındaki kız sosyal medya platformuna video çekmek için bir çatının üstüne çıktı. Çıktığı çatının çökmesiyle düşen genç kız canından oldu. Genç kız yaklaşık 50 metrelik yükseklikten düşerek olay yerinde canından oldu.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tüm müdahalelere rağmen genç kızı kurtaramadılar. Böylece TikTok platformunun gençler üzerindeki olumsuz etkileri tekrar gündeme geldi. Daha önce de İtalya’da ufak bir kız TikTok için video çekerken boğularak ölmüştü. Bir başka genç de tren raylarında can vermişti. Sosyal medyanın gençler üzerindeki etkisi tartışılamaz ancak, konu can almaya geldiğinde durum değişiyor.

Bu olayların neticesinde bazı ülkeler TikTok’u yasaklamıştı. Düşme videoları kameraya da yansıdı. Olayın şokuyla donup kalan Helen M. bir süre konuşamadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin