Togg’dan elektrikli araç yangını ve kazalarında ilk müdahale eğitimi!

0
45
gösterim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Birimi (KOBİTEM), Bilişim Vadisinde yer alan TOGG tesislerine eğitim ziyareti gerçekleştirdi. CES 2022 fuarında dikkatleri üzerine çeken Türkiye merkezli otomobil şirketi, uzmanları eşliğinde KOBİTEM personeline elektrikli araç yangın ve kazalarda ilk müdahale konulu detaylı bir eğitim verdi.

TOGG uzmanlarından KOBİTEM personeline ilk müdahale eğitimi

Gün geçtikçe daha da yaygın hale gelen elektrikli otomobillerde meydana gelebilecek potansiyel yangın ve kazalarda ilk müdahalenin önemine dikkat çeken TOGG, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Birimine eğitim davetinde bulundu.

Kendilerine gelen daveti karşılıksız bırakmayan tesislere gelen KOBİTEM’e TOGG uzmanlarınca dünyadaki elektrikli otomobillerin geçmişi, gelişim süreci, gelişmiş araç güvenlik sistemleri ve TOGG otomobili ile ilgili detaylı bir sunum yapıldı.

Bunun yanı sıra kuruma elektrikli motorlara sahip araçlarda meydana gelebilecek potansiyel acil durumlarda ilk müdahalenin nasıl yapılması gerektiğine dair yine şirket uzmanlarınca kapsamlı bir eğitim verildi. Eğitimin ardından itfaye eğitmenlerine yerli otomobili keşfetme ve simülasyon olanağı tanındı.

Bu eğitimin asıl amacı ilerleyen dönemlerde ülkemizde sıklıkla karşımıza çıkması beklenen elektrikli otomobillerin olası acil durumlarda can kaybına yol açmasını büyük ölçüde önlemek. Bu doğrultuda ilerleyen dönemlerde KOBİTEM gibi daha fazla kurumun söz konusu eğitimlerden geçmesi bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? TOGG, planlarını gerçeğe dönüştürmesi halinde otomotiv sektöründe bir farklılık yaratabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin