Türk yapımı Erzurum oyunu ortalığı karıştırdı!

0
31
gösterim

Steam’de geçtiğimiz günlerde Erzurum isimli oyun 25 TL‘den satışa sunulmuştu. The Long Dark’a benzerliği ile dikkat çeken oyun, çoğu oyuncu tarafından kötü bir kopya olarak nitenelendirilmişti. Oyunu kötüleyen bu söylemelere ünlü yayıncıların da dahil olmasının ardından yapımcıdan sert tepki geldi.

Erzurum oyununun yapımcısı olan Proximity Games, oyun piyasaya sürülmeden iki hafta önce yayıncılara erken erişim kodu göndermişti. Ancak Jahrein oyunu canlı yayında oynadıktan sonra oyunu iade etmişti. Oyunu beğenmediğini dile getiren Jahrein‘e tepkiler çığı gibi büyüdü.

Kimi kesim emeğe saygı diyerek Jahrein’i kötüledi kimi kesim de kötü oyuna kötü denmeli diyerek Ahmet Sonuç’u destekledi. Bu olayların ardından yapımcı ekipten oldukça sert açıklamalar geldi.

Yapımcı ekip Jahrein’e toksiklerin efendisi diye başlayan açıklaması ile maalesef ki pek doğru söylemlerde bulunmadı. Geliştiricinin Jahrein’e yapmış olduğu açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sizce geliştiricinin yapmış olduğu bu yorum doğru mu? veya Jahrein’in oyunu iade etmesi doğal bir tepki mi? Gelin yorumlarda tartışalım.

Daha önce hazırladığımız videoda oyun ile ilgili detayları yorumlarımızı sizlere aktarmıştık. Bu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Erzurum oyununun Steam açıklamasına ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“Erzurum, Türkiye’nin en soğuk şehirlerinden biridir. Taylan için, kışın ortasında ve yaya olarak Erzurum’un ıssız bölgelerinde seyahat etmek çok saçma bir fikirdi. Taylan’ın henüz farkına varmadığı şey ise, girmek üzere olduğu bölgenin bir göktaşı düşmesinden etkilenmiş olduğudur. Sanki içinde bulunduğu zorlu şartlar yetmiyormuş gibi, şimdi Taylan’ı daha büyük dertler bekliyor.

Erzurum; dondurucu soğuklara, vahşi doğaya, açlığa ve susuzluğa karşı mücadele ettiğin bir hayatta kalma oyunudur. Bu zorlu şartlarla mücadele edebilmek için odun veya kömür toplayıp ateş yakmalı ve kendinizi ısıtmalısınız, uyumak için yatak bulmalısınız, yemek, silah, tıbbi ürünler, yararlı araç gereçler. Kısacası sizi hayatta tutmak için ne gerekiyorsa onu bulmalısınız.”

GameStop hisselerini tutabilene aşk olsun!Güncel

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin