Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’a bayram incelemesi!

0
120
gösterim

Geçtiğimiz hafta Ramazan Bayramı dolayısıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağında Türk halkı evlerine kapanmıştı. Bu süreçte sevdiklerinin bayramını telefonla arayarak kutlamak isteyenler hüsran yaşadı. Genel itibariyle 3 operatörde de sorun mevcuttu. Lakin Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’dan yapılan açıklamalarda yaşanan problemin diğer operatörlerle ilişkili olduğu belirtildi. Yani üç operatör de suçu kabul etmeyerek diğer operatörlere yıkmaya çalıştı.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’a bayram incelemesi!

Bu garip hadise sosyal medyada tepki çekti. Hürriyet’ten Emre Eser’in haberine göre Ulaştırma Bakanlığı yaşananlar karşısında sessizliğini bozdu ve üç operatöre de bayram incelemesi başlattı.

Habere göre GSM operatörlerine ilk anda sorunun kaynağı ile ilgili sorular yöneltildiği fakat alınan cevapların tatmin edici olmadığı belirtiliyor. Bu sebepten ötürü de Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından detaylı bir inceleme sürecinin başlatılmasına karar verilmiş.

Hatırlanacağı üzere yaşanan son İstanbul depreminde de yoğunluktan ötürü benzer iletişim sorunları ortaya çıkmıştı.

O zaman başlatılan inceleme sonucu 3 GSM şirketine kesintisiz iletişimi sağlayamadıkları sebebiyle toplamda 19.5 milyon TL’lik para cezası kesilmişti.

Eğer araştırmalar sonucu tatmin edici, geçerli bir sebep ortaya çıkmazsa 3 GSM şirketinin yeni bir ceza daha alması bekleniyor.

Elbette burada mesele ceza kesmek değil. Önemli olan bu cezanın ardından bir sonraki yoğunlukta benzer bir iletişim problemi ile karşılaşmamak.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin