Twitter Eski Gücüne Kavuşuyor Mu?

0
578
gösterim

 

Çağımızda her şey hızla tüketilmekte. Buna her geçen gün yenisi çıkan sosyal medya içerikleri de dahi. Gençler arasında en yaygın olan uygulamalardan biri olan Twitter da bu tüketim toplumundan nasibini aldı gibi görünüyordu.

Twitter’ın Yükselişi

Bir zamanların modası olan Facebook yavaş yavaş akrabalara terk edilmeye başlanınca haliyle yeni arayışlara giren gençlik kendini Twitter aleminde 140 karaktere sıkışmış şekilde bulmuştu.

Her şeyin dozunu abarttığımız için burada da kendimizi ifade etme özgürlüğümüzü kötüye kullanma eğilimine girerek başkalarının haklarını ihlale kadar varan durumlara geldik. Bu ifade özgürlüğü işi sadece yazılı olduğu için insanların görsel bir mecra olan Instagram’a kayması da çok uzun zaman almadı.

Duraklama Dönemi

Instagram’ın bizlere sunduğu görsellik önceleri çok daha çekici gelmiş olsa da bunun da dozunu sunumlarını, yenen yemekleri, her gittikleri yerleri paylaşarak kaçıran dostlarımızdan dolayı bir kesim tarafından boşluk dönemi oluşmuştur. Bu dönemde ise Twitter onların eleştirilebildiği mecra olarak tekrar gündeme gelmeye başlamıştır.

 Yeniden Doğuş

Bu sayede ayaklanan Twitter gençlerin ve yeni neslin tekrar gözdesi oldu. Bunda sosyal yaşamda ifade özgürlüğünün kısıtlanışının da büyük payı olduğu aşikar. Kendilerini günlük hayatta rahat hissetmeyen gençler ideolojilerini, fikirlerini çevreleriyle paylaşmak için bu alanı tercih etmekte.

Günümüzde bunun da engellenmeye çalışılıyor olması Twitter’ın değerinin her geçen gün artmasını sağlamakta. Düşüncelerin paylaşıldıkça değerlendiği unutulmamalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin