Twitter’dan Türk kullanıcılara özel “Yanıt İstemleri” özelliği

0
6
gösterim
Twitter'dan Türk kullanıcılara özel

Twitter, uzun bir süredir test çalışmalarını sürdürdüğü “Yanıt İstemleri” özelliğinin başarılı geçen deneme sürecinden sonra iOS, Android ve Web için Twitter’ı Türkçe dilinde kullanan kullanıcıların tümüne sunacağını açıkladı.

Twitter, İngilizce olarak “Reply Prompts” adı verilen özelliği kullanıcılara yazdıklarını yeniden düşünme ve potansiyel olarak yanıtı silme veya değiştirme şansı veriyor. Tweet’e verilen yanıtlarda hakaret, kaba dil veya nefret dolu sözler algıladığında “Yanıt İstemleri” görünüyor. 

Twitter tarafından yapılan açıklama “Geçen yıl, konuşmaları daha medeni hale getirmenin ve Twitter’daki genel konuşmanın sağlığını iyileştirmenin bir yolu olarak ABD ve Brezilya’daki insanlara yönelik yanıt istemleri özelliğini başlattık. Bu test, ABD’deki kişilerin yüzde 30’unun ve Brezilya’daki kişilerin yüzde 47’sinin, sorulduktan sonra yanıtlarını değiştirmesi veya silmesiyle sonuçlandı. Bu özelliği Türkçe olarak test ettikten sonra, tüm dünyada Türkçe dil ayarlarına sahip olan herkese sunmaya hazırız. Bu başarıyı dünyanın her yerindeki insanların Twitter’daki deneyimlerine yansıtmak amacıyla bu özelliği farklı pazarlarda ve dillerde de test etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin