Ubisoft, oyunlarının çökmesine neden olabilecek uygulamaların listesini paylaştı

0
19
gösterim

Ubisoft geliştirdiği oyunlar ile adından sıkça söz ettiriyor. Bu sene platform uygulamasını güncelleyerek Ubisoft Connect adını veren şirket, tüm oyun konsolları ve PC için ortak bir platform uygulaması kurmayı amaçladı. Fakat şirketin yayınladığı bir liste Ubisoft oyunlarında performans kayıplarına neden oluyor.

Discord ve TeamSpeak dahil birçok uygulama Ubisoft oyunlarının performansını etkiliyor

Ubisoft’un yayınladığı listede ilginç bir şekilde yayın uygulamaları da bulunuyor. Listedeki uygulamalar, Ubisoft oyunlarının arkaplanında çalışırsa istenmeyen çökmeler ve performans kayıpları yaşanabiliyor. Listede Discord, Skype, OBS, MSI Afterburner ve Owerwolf gibi son derece popüler uygulamalar da yer alıyor.

İşte Ubisoft‘un yayınladığı performans sorunları yaratan uygulamalar:

Tam ekran uygulamalar Overwolf
Donanım görüntüleme yazılımları MSI Afterburner, Riva Tuner
Peer-to-Peer yazılımlar BitTorrent, uTorrent
RGB Kontrolörleri veya oyun optimize ediciler Razer Synapse, SteelSeries Engine
Canlı Yayın yazılımları OBS, XSplit Gamecaster
Uygulamalara etki edebilen yazılımlar f.lux, Nexus Launcher
Sanal ağ yazılımı Hamachi
Görüntülü sohbet hizmetleri Skype
Sanallaştırma yazılımı Vmware
VoIP uygulamaları Discord, TeamSpeak

Bu liste bir yana Ubisoft Support ekibi tüm Microsoft dışı hizmetlerin kaldırılmasını önerecek kadar ileri gitti. Windows ve R tuşlarına basarak “Çalıştır“ı açmanızı ve çıkan pencereye MsConfig yazıp oradan “Hizmetler” sekmesine gitmenizi daha sonra da “Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle” kutucuğunu işaretlemenizi ve geriye kalan tüm hizmetleri durdurmanızı istiyor.

Bu adımları denemek tamamen sizin sorumluluğunuzda. Eğer bu adımları deneyerek herhangi bir Ubisoft oyunundaki sorunu giderdiyseniz yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin