Ubuntu 20.04.3 ISO Çıktı

0
68
gösterim

Canonical, Ubuntu 20.04’ün üçüncü nokta sürümünü yayınladı. Ubuntu 20.04.3 sürümü temiz bir kurulum gerçekleştirirken bunları yüklemenize gerek kalmaması için en son güvenlik güncellemelerinin tümünü içeriyor ve uzun vadeli destek sürümü Ubuntu 20.04’ün piyasaya sürülmesinden bu yana çıkan daha yeni donanımlarda çalışmaya devam etmesini sağlamak için en son donanım etkinleştirme yığınlarını içeriyor.

“Her zamanki gibi, bu sürüm birçok güncelleme içeriyor ve güncellenmiş kurulum medyası da sağlandı. Böylece kurulumdan sonra daha az güncellemenin indirilmesi gerekecek. Bu güncellemeler içinde Ubuntu 20.04 LTS ile istikrar ve uyumluluğu korumaya odaklanan diğer yüksek etkili hatalar için güvenlik güncellemeleri ve düzeltmeler yer alıyor.”

Diğer Ubuntu tabanlı dağıtımlar da üçüncü nokta sürümünü aldı; bu dağıtımlar arasında Kubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu MATE, Lubuntu, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio ve Xubuntu yer alıyor. Bu dağıtımların tümü, farklı masaüstü ortamlarıyla önceden paketlenmiş olarak geliyor. Bu, Ubuntu’nun standart sürümünde gelen GNOME masaüstüne meraklı değilseniz yardımcı olur.

Ubuntu 20.04.3’ü bir sunucuya yükleyenler için, varsayılan ayarlar GA çekirdeğini yükleyecek ancak Ubuntu’yu varsayılan çekirdeğin yüklemediği daha yeni bir donanıma yüklemeye çalışıyorsanız yükleyici önyükleyicisinden donanım etkinleştirme çekirdeğini seçebilirsiniz.

Masaüstü, sunucu, bulut ve daha fazlası için en son ISO’yu almak istiyorsanız Ubuntu indirme sayfasına gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin