Vivo, kendi işlemcisi için kolları sıvadı: İlk görsel geldi

0
72
gösterim

Akıllı telefon üreticilerinin bir kısmı, cihazlarında kendi geliştirdikleri yonga setlerine yer veriyor. Örneğin Samsung; Exynos çipini hem kendi telefonunda kullanıyor hem de bunu diğer firmalara tedarik ediyor.

Huawei ise bildiğiniz üzere Kirin yonga setini geliştiriyor ve akıllı telefonlardan tabletlere çoğu cihazda bunu kullanıyor. Şimdi ise bu gruba Çinli bir firma daha katılıyor. Kısa süre önce ortaya çıkan bir habere göre Vivo, tıpkı diğer rakiplerinde olduğu gibi kendi işlemcisini üretmeye başlayacak.

Vivo, gelecek yıllarda kendi işlemcisini piyasaya sürecek

Son yıllarda pek çok üretici, işini sağlama almak için çip endüstrisine katıldı. Vivo da, emin adımlarla ilerleyerek bu firmalardan biri olma yolunda gidiyor.

Aslında Vivo’nun kendi çipini geliştireceğine dair haberler uzun süredir ortada dolaşıyordu. Hatta birkaç ay önce şirketin bu alanda işçi alımı yaptığı ilanlarda gündeme gelmişti. Şimdi ise bu sızıntıların ardından nihayet resmi kanıtlar da ortaya çıkmaya başladı.

Çin’in mikroblog sitesi Weibo’da, Vivo’nun geliştirdiği yonga setinin görüntüleri sızdırıldı. Görseldeki çipin üzerinde V1 modeli yer alırken üst tarafta ise Vivo logosu bulunuyor. Güvenilir kaynaklar Vivo’nun yeni çipini geliştirmeye başladığını, yakın zamanda ise seri üretime geçeceğini ifade etti.

Öte yandan aynı kaynak, Çinli üreticinin bir sonraki X70 modelinde bu yonga setini kullanacağını da öne sürüyor. Tabii tüm bunları söylemek için henüz erken olsa da, ihtimalleri de göz önünde bulundurmak gerek.

Peki sizler Vivo’nun bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Küresel çip sorunlarının yaşandığı bu dönemde Vivo nasıl bir yol izleyebilir? Yorumlarda bizlerle paylaşın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin