Vivo’dan çok konuşulacak modüler kamera patenti

0
13
gösterim

Ekim 2020’de tanıttığı modüler kameralı IFEA konsept modeliyle gündeme gelen Vivo’nun patent başvurusu sızdırıldı. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) başvuru yapan Vivo, yakında modüler kameralı akıllı telefon ile karşımıza çıkabilir.

Akıllı telefon üreticileri çentik problemine farklı çözümler üretmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda kaydırılabilir kameralı modeller ile karşımıza çıkan üreticiler, ekran altı kamera teknolojisini nihayet ürünlerinde kullanmaya başladı.

Vivo, “Çıkarılabilir” modüler kamera patenti ile gündemde

2020’de tanıttığı Vivo IFEA konsept modeliyle tasarım ödülü alan firma, kamera modülüyle donatılmış uzaktan fotoğraf çekmeyi de mümkün kılan benzersiz bir cihaz ile karşımıza çıkmak için hazırlanıyor.

Vivo’ya ait “Elektronik cihaz” başlıklı 20 sayfalık belge 2 Eylül 2021’de yayınlandı. WIPO başvurusu ortaya çıkan şirketin yayınladığı belgede yeni teknolojinin 3 farklı şekilde kullanılabileceği belirtiliyor.

Ön kısmı ekran, arka kısmı ise kamera olan modül, mıknatıslı yapısı sayesinde akıllı telefonun üst kısmına kolay bir şekilde yerleştirilebiliyor.

Modülde yer alan ekran sayesinde çentiksiz kullanım deneyimi sunan cihaz, 180 derece döndürülerek kullanıldığında kullanıcıların yüksek çözünürlüklü öz çekim yapmasını sağlıyor.

Akıllı telefondan ayrı kullanılabilen modül, kullanıcılara uzaktan fotoğraf çekme imkanı sağlıyor. Kamera modülü ile çekilen fotoğrafların önizlemesi akıllı telefon üzerinden yapılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin