Volvo FH Electric’den güç verimliliği testi başarısı

0
46
gösterim

Yakın vakitte FH Electric modelini tanıtan Volvo, bağımsız güç verimliliği testini muvaffakiyetle tamamladı. Alman gazeteci Jan Burgdof tarafından test edilen Volvo FH Electric, menzili ve sürüş tecrübesi konusunda epey argümanlı.

Mercedes, Renault, Volvo ve DAF başta olmak üzere birçok üretici elektrikli model çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz yıl 3 yeni modelini tanıtan Volvo, FH Electric modeliyle birinci muvaffakiyetini elde etti.

Volvo, testi geçti! FH Electric, tam yük ile 343 km menzil kat etti

40 ton yük ile Yeşil Kamyon Güzergahı ismi verilen parkurda test edilen FH Electric, ortalama 80 km/s sürat ile arayı kat etti. Jan Burgdorf, araç güzergahı tamamladığında bataryanın şimdi bitmediğinin altını çizdi.

Toplam 390 kW güce sahip 3 elektrik motoruna sahip model, 343 km menzile sahip güzergahı muvaffakiyetle tamamladı. Almanya’da oluşturulan güzergahta otoyol, engebeli arazi ve dar yol bulunuyor.

Geliştirilen teknoloji sayesinde FH Electric, dizel versiyonundan yaklaşık yüzde 50 daha düşük güç tüketimine sahip. Ortalama tüketimi 1.1 kWh/km olan model, güzergah bitiminde toplam 377 kWh üzerinde güç tüketti.

180 ile 540 kWh ortasında çeşitli batarya seçenekleriyle satışa sunulan model, performans konusunda hayli tezli. Test sonrası açıklama yapan Jan Burgdorg, “Volvo FH Electric modelini test ederken dizel versiyonundan daha çevik olduğunu hissettim. Sürüş tecrübesi konusunda hayli savlı bir model. Elektrik motoru kullanıldığı için sessiz ve titreşimsiz olan FH Electric, şoförlerin gözdesi olmaya aday.” sözlerine yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin