WhatsApp 4 yeni özellikle yayınladı! Beklenen özellikler sonunda geldi!

  0
  196
  gösterim

  WhatsApp merakla beklenen 4 yeni özelliği kullanıcılarına sunmaya başladı. Uzun süredir üzerinde çalıştığı ve testlerini tamamladığı özellikleri meraklılarına sunmak için gün sayan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sonunda yayınladığı güncelleme ile birlikte kullanıcılarına bölge bölge özellikleri sunmaya başladı.

   

   

  1,5 milyar dan fazla kullanıcısı bulunan WhatsApp’ın bu özellikleri arasında en dikkat çeken özellik ise biyolojik güvenlik tarafı oldu. Gelin söz konusu 4 özelliğe birlikte bakalım;

   

   

  WHATSAPP’A YENİLİK KAZANDIRAN 4 YENİ ÖZELLİK YAYINLANDI!

  1) WhatsApp parmak izi güvenlik önlemine kavuşuyor!

  WhatsApp yeni güncelleme ile sunduğu parmak izi özelliği sayesinde kullanıcıların whatsApp mesajlarını güvenlik altına alıyor. Yeni özelliği aktif etmeniz halinde uygulamaya parmak izi okutmadan girmeniz imkansız hale geliyor ve dışarıdan ikinci bir kişinin mahremine ulaşması imkansız hale dönüşüyor. Buna ek olarak telefonunuzun parmak izi okuyucusu çalışmadığı durumda ise daha öncesinde belirlediğiniz şifre sayesinde uygulamaya ulaşmanız mümkün olacak.

  2) WhatsApp sesli mesajları artık otomatik oynatacak!

  Popüler mesajlaşma uygulaması bugüne kadar sesli mesajları manuel olarak oynatıyordu. Yayınladığı yeni güncelleme ile birlikte artık karşı taraftan gönderilen sesli mesajlar ardı ardına otomatik olarak oynatılacak.

  3) WhatsApp’a Facebook ibaresi geliyor!

  Popüleritesini yitirmeye devam eden Facebook, imajını toparlayabilmek için çatısı altında bulunan Instagram ve WhatsApp platformları ile Facebook’u birbiri ile ilişkilendirmeye çalışıyor. Bu nedenden ötürüdür ki WhatsApp’a Facebook’tan WhatsApp şeklinde bir etiket getiriyor.

  4) WhatsApp sık gönderilen mesajları etiketleyecek!

  Sahte mesajların önüne geçmek için önlem almaya çalışan mesajlaşma devi WhatsApp, çok fazla iletilen mesajlara etiket yerleştirecek. İlk olarak iletilen mesajlara iletildiğini belirten ibareyi ekleyerek başlayan platform, artık çok sık iletilen mesajları etiketleyecek.
  Söz konusu 4 özelliği kullanıcılarına parça parça sunmaya başlayan WhatsApp’ın, söz konusu güncellemeyi tüm kullanıcılarına ne zaman sunacağı ise henüz bilinmiyor.

  KAYNAK : Haber7

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya girin