WhatsApp karanlık moda yeni özellik geliyor

0
143
gösterim

WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde iOS için yeni bir özelliğe daha kavuşacağı belli olmuştu. Tüm platformlarda milyarlarca kullanıcı olan WhatsApp, yeni özelliklerle rakiplerinden bir adım önde olmayı başarıyor.

 

 

Hem Android hem de iOS kullanıcıları için karanlık mod kullanılmaya devam ediyor. Mesajlaşma sırasında göz sağlığını korumak ve pil tasarrufu yapmak amacıyla getirilen özellik için yenilik WhatsApp Beta’da ortaya çıktı. Kullanıcıların karanlık modu aktif ettikten sonra farklı renk seçeneğine sahip olabildiği keşfedildi.

 

 

Yeni renk seçeneği halihazırda kullanılan renklere çok benzer. Ancak bu rengin biraz daha koyu hale getirilebildiği görülüyor. Halihazırda WhatsApp karanlık mod özelliğinde koyu yeşil renk gönderilen mesajlar için ve koyu gri renk gelen mesajlar için kullanılıyor. Yeni özellikte gelen mesaj renginin aynı olduğu, gönderilen mesaj renginin biraz daha açık yeşil olduğu görülüyor.

Özelliğin hala geliştirme aşamasında olduğunu ve karalı sürümle kullanıcılarla ulaşmasına zaman olduğunu belirtmekte yarar var. Uygulamanın bunu test amaçlı yapmış olabileceği ve farklı renk seçeneklerini de kullanıcılara getirebileceği düşünülüyor. Bu farklı renk seçebilme özelliği henüz kesinlik kazanmasa da kullanıcılar tarafından beğenilebilir.

KAYNAK : Shiftdelete

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin