WhatsApp sevilen iOS özelliğini Android’e getiriyor!

0
45
gösterim

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Çeşitli yeniliklerle kullanıcılarla olan etkileşimi artırmayı hedefleyen platform, son olarak sevilen bir iOS özelliğini Android‘e getirmek için kolları sıvadı.

Son olarak mesajlara tepki verme özelliği üzerinde çalışan platform, şimdi de sesli mesajlar için bir iyileştirme getirmeyi planlıyor. Özellikle sesli mesaj gönderirken yaşanan sorunların farkında olan WhatsApp, bir süre önce iOS için kullanıma sunduğu durdurma özelliğini Android için kullanıma sunuyor. İşte ayrıntılar…

WhatsApp kullanıcıları sesli mesaj gönderirken duraklatabilecek

Sesli mesaj göndermek hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Ellerimiz doluyken, ıslakken ya da sadece yazmaya üşendiğimiz zaman ilk başvurduğumuz iletişim yöntemi bu oluyor. Ancak bugüne kadar WhatsApp, bu özellik üzerinde çok az kontrol imkanı sunuyordu.

Neyse ki bu durum değişiyor. Kısa süre önce sesleri hızlı oynatma özelliği ekleyen uygulama, şimdi de sesli mesaj gönderirken duraklatma seçeneğini Android kullanıcılarına sundu. Aslında bu özellik bir süredir iOS kullanıcılarının erişimine açıktı. Ancak Android kullanıcıları özelliğe yeni erişim sağladı.

Görselde de belli olduğu gibi sesli notu durdur tuşunun belirmesiyle birlikte yeni iyileştirmeyi kullanıma açılacak. Sesli yanıttaki durdur tuşu iOS WhatsApp Desktop beta 2.2201.2‘de şu an mevcut. Android WhatsApp için ise yakın tarihe gelecek gibi duruyor.

Siz okuyucularımız yazarak mı yoksa sesli mesaj yoluyla mı mesajlaşmayı tercih ediyorsunuz? Konu için düşünceleriniz neler? Yorum yaparak düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin