WhatsApp’a yeni özellik geliyor: Ses dalgaları

0
69
gösterim

WhatsApp milyarlarca kullanıcı sahip olan bir anlık mesajlaşma platformu. Bu yılın başlarında gizlilik skandalları sıkça gündeme gelmiş olsa da halen neredeyse her telefonda WhatsApp yüklü olduğunu söyleyebiliyoruz. Kullanıcı rakamları milyarlarda olan WhatsApp’a yeni bir özellik gelmeden beta sürecinde test ediliyor. WhatsApp beta sürümüne dahil edilen yeni özelliğin ekran görüntülerini haberimizde paylaştık.

WhatsApp beta sürümüne “ses dalgaları” eklendi

WhatsApp, Android ve iOS için aynı sürüm numaralarına sahip değil. İki platform arasındaki özellikler pek farklı olmasa da beta sürecinde farklı versiyon numaralarının olduğunu görüyoruz. Yine de iki platformda yayımlanan yeni sürümler tek bir özelliği getiriyor: ses dalgaları. Karşınızdaki kişiye sesli mesaj gönderirken artık mesajın dalga boylarını da gönderebileceksiniz. Özellik tıpkı Instagram’daki gibi çalışıyor ve tasarım hiç farklı değil.


WhatsApp beta ses dalgaları

WhatsApp’taki sesli mesajlara ses dalgaları; Android için 2.21.18.3 sürümüyle ve iOS için 2.21.170.15 sürümüyle eklendi. İki platform arasındaki sürüm numaraları farklı olsa da neticede eklenen özellik aynı.

Nasıl kullanılır?

Öncelikle bir WhatsApp beta kullanıcısı olmalısınız. Ses dalgaları özelliği henüz WhatsApp’ın vanilla sürümüne ulaşmadı. WhatsApp Beta’ya kayıt olabilmek için Google Play Store ya da App Store üzerinden WhatsApp’ın uygulama sayfasına gitmelisiniz. Eğer beta programı için boş yer varsa uygulamanın sayfasında katılmanız için yönlendirme göreceksiniz.

Beta programına kayıt olmanızın ardından uygulama güncellenir. Güncellenen WhatsApp uygulamasındaki ses kayıtlarında ses dalgalarının olduğunu göreceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin