WhatsApp’ın o özelliği Facebook’a geri geliyor!

0
74
gösterim

WhatsApp’ın o özelliği Facebook’a geri geliyor! Facebook, ana uygulamasında sesli ve görüntülü arama eklemeyi test ettiğini açıkladı. Şirket, bunun şimdilik sadece küçük bir kullanıcı grubu tarafından test edildiğini belirtti.

WhatsApp’ın o özelliği Facebook’a geri geliyor!

Sosyal medya devi Facebook, ana uygulamasında sesli ve görüntülü görüşme yapılmasına imkan tanıyan bir özelliği başta ABD olmak üzere pek çok ülkede test etmeye başladı. Sesli ve görüntülü aramalar, Facebook’un Portal video kameraları ve Oculus sanal gerçeklik başlıkları gibi diğer ürünlerinde sunduğu çeşitli Messenger özelliklerinden ikisi.

Henüz test aşamasında olan özelliğin neden uygulamaya dahil edildiği bilinmiyor zira zaten görüşmeler için, az önce de belirttiğimiz üzere Messenger gibi bir uygulaması bulunuyor.

Messenger’i sesli ve görüntülü özelliğinden faydalanmak amacı ile kullanmakta olan kullanıcıları kaybetmek istemeyen şirket, bu özelliği duyurmasının ardından, tam teşekküllü bir mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama deneyimi için kullanıcıların Messenger uygulamasını kullanmaya devam etmesi gerektiğini söylemeyi de ihmal etmedi. Zira bu özelliğin Facebook‘a gelmesi, Messenger uygulamasını geri plana atabilir.

Esasen Facebook, 2019 yılında da benzer bir özelliği bir grup kullanıcı ile test etmiş, ancak daha sonra test ettiği bu özelliği sessiz sedasız devre dışı bırakmıştı. Ayrıca üst düzey bir Facebook çalışanı, konu ile ilgili olarak; zamanla daha fazla açıklama yapılacağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin