WhatsApp’tan son dakika gizlilik sözleşmesi açıklaması!

0
78
gösterim

Ocak 2021’de WhatsApp, 2014’te şirketi satın alan Facebook ile kişisel verilerin paylaşımını kabul etmeyen hesapları engelleyeceğini açıklamıştı. Mayıs ayında ise, bu haberin kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanmasıyla, sohbet uygulamasının silinmeyeceğini, ancak ticari hesapların yeni şartlara uymayan bazı özelliklerinin kısıtlanacağı açıklanmıştı.

WhatsApp gizlilik politikasında değişiklikler getirileceği haberlerinden sonra, birçok kullanıcı bu haberi beğenmediğini ve uygulamayı kullanmayacağını açıklamıştı. Aşırı tepki ile karşılaşan firma yine de değişiklikleri kabul etmeyen kullanıcıların sonunda uygulamayı kullanımlarının sınırlı hale getirileceğini hatta bazı özelliklere erişimlerinin kısıtlanacağını bildirmişti.

WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi için aldığı yeni karar!

WhatsApp, gizlilik sözleşmesine gelen tepkiler üzerine kullanıcıları dinledi ve uygulamanın yeni koşullarını kabul etmeyen kullanıcılar için uygulamanın kullanılmasına izin vereceğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, yeni kuralların zorunlu onayı gelecekteki bir güncellemede isteğe bağlı hale gelecek.

Bunun anlamı, yeni hizmet koşullarını kabul etmediyseniz, bunu yapmak zorunda kalmayacağınızdır. Haberde WhatsApp’ın bu kararı almasında, kullanıcı sayısındaki azalmanın ve çeşitli hükümetlerin karşı çıkmasının etkili olduğu belirtildi.

Karar ortak kullanıcılar için isteğe bağlı olacak ve gelen bilgilere göre gelecekteki WhatsApp güncellemelerinde isteğe bağlı olarak kullanıcılara seçenekli olarak sunulacak. Ancak, Facebook‘un bulut sağlayıcılarını kullanan bir işletme hesabıyla sohbet ederken, koşulları kabul etmeden mesaj gönderemeyeceksiniz.

Bir işletme hesabıyla sohbet etmeye çalıştığınızda, bu koşulları gözden geçirmeniz ve kabul etmeniz gerekecek. Bu, WhatsApp’ı yalnızca kişisel kullanım için kullanıyorsanız ve işletme hesaplarıyla asla sohbet etmiyorsanız, bunun muhtemelen sizi etkilemeyeceği, ancak işletme hesaplarıyla sohbet etmeyi planlıyorsanız başka seçeneğinizin olmayacağı anlamına geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin