Windows 11 için Alt+Tab menüsü güncelleniyor

0
54
gösterim

Microsoft, 2022 yılı için ilk Windows 11 Dev Channel derlemesini yayınladı. Bu noktada birtakım yeni değişiklik ve geliştirme geldi. Bu haftanın derlemesi 22526 kod numarasıyla karşımıza çıktı. Güncelleme yenilenmiş bir Alt+Tab arabirimi, AirPod kullanarak geniş bant konuşma desteği gibi özellikler içeriyor.

Windows 11‘e gelen bu haftaki en büyük değişiklik Alt+Tab arayüzü değişikliği oldu. Bu bir A/B testi olarak karşımıza çıktı. Yani bazı test kullanıcıları henüz bu değişikliği alamayacak. Yeni kullanıcı arayüzü, Alt+Tab deneyimini tam ekran deneyimini pencereli sürüme getiriyor. Şirket, bu güncellemenin bir deneme olduğunu ve gönderilmeyebileceğini de belirtti.

Windows 11 için Alt+Tab tam ekrandan pencereliye geçiyor

Microsoft şu anda bazı Insider’lar için Alt+Tab sekmesini tam ekran yerine pencereli olarak kullanıcı karşısına çıkarmayı planlıyor. Buna ek olarak şirket, Apple AirPods ürünlerini kullanırken geniş bant konuşma desteği ekleyerek sesli aramalar için ses kalitesini iyileştirdiğini açıkladı.

Şirket, Build 22518‘den başlayarak, Credential Guard‘ın artık kurumsal olarak birleştirilmiş Windows 11 Enterprise lisanslı bilgisayarlarda varsayılan olarak etikleştirildiğini belirtti. Son olarak Dosya Gezgini’nde önemli dosyaları bulmak için daha fazla dosya konumunu dizine eklemeyi denediklerini açıkladı.

Microsoft‘un bu güncellemesi birtakım işletim sistemi düzeltmeleri de içeriyor. Bunları da şu şekilde belirtiyor:

  • Dosya Gezgini’nde arama yaptıktan sonra explorer.exe’nin çöktüğü, bunun üzerine de Dosya Gezgini’nde sonraki aramayı denediğinizde çalışmadığı sorunu çözmeye yardımcı bazı çalışmalar yapıldı.
  • Ekranda takılı kalan son aramalar açılır penceresinde birtakım çalışmalar yapıldı.
  • Ekran ölçeklendirilmesi yüzde 100’den büyük olarak ayarlandığında, arama sonuçlarında görüntülenen uygulama simgelerinin çözünürlüğü iyileştirildi.
  • İkincil bir monitörde giriş noktasının üzerine gelindiğinde Pencere Öğeleri panosunun doğru çözünürlüğe sahip olmamasına neden olan hata düzeltildi.
  • KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED adlı uzak masaüstü kullanıcılarının kapatmaya ya da yeniden başlatmaya çalışırken karşılaştıkları bir hata deneyimi düzeltildi.

Sizler yeni Windows 11 Alt+Tab menüsünü nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin