X370 Anakarta İlk Resmi Ryzen 5000 Desteği Geldi

0
50
gösterim

AMD 300 serisi anakartlarda Zen 3 mimarili Ryzen 5000 serisi işlemci desteği konusundaki durumlar birçok kişinin kafasını karıştırmıştı. Şirket defalarca yeni CPU desteğinin karmaşık bir iş olduğunu ve kolayca yapılamayacağını söyledi. Hatta kısa süre önce yeni açıklamaları sizlerle paylaştık ve kırmızı ekibin Zen 3 desteği üzerinde çalıştığını yazmıştık.

AMD şimdi görünüşe göre üretim ortaklarının X370 anakartlarda Ryzen 5000 desteği sunmak için izin vermeye başladı. Geçtiğimiz dönemde çeşitli A320 anakartlara destek verildiğini görmüştük ancak AMD tarafından bu zamana kadar hiçbir zaman resmi destek sağlanmadı.

ASRock ise bugün Ryzen 5000 serisini destekleyen ilk X370 BIOS’unu piyasaya sürdü. Yeni BIOS indirmeye hazır durumda ve CPU destek listesi de buna göre güncellendi.

Yakında ASUS, MSI ve Gigabyte gibi diğer üreticilerin de uyumlu BIOS’larını yayınlamasını bekliyoruz. Ancak bu noktada AMD’nin sınırlı alan nedeniyle Bristol Ridge desteğini kaldırmak zorunda kaldığını özellikle belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin