Xbox Cloud Gaming, Konsollara Geliyor

0
75
gösterim

Xbox Cloud Gaming, Xbox Series X|S ve Xbox One oyunlarını mobil cihazlarınızda ve PC’nizde oynamanıza olanak tanıyor. Bu özellik duyurulduğundan beri oyuncular sabit disk alanından tasarruf etmek için bu oyunları bulut aracılığıyla konsollarda oynama becerisini istiyorlar. Microsoft, Haziran 2021’de özelliği yakında tanıtacağını duyurdu ve son olarak şirket Gamescom 2021 etkinliğinde geçici bir lansman tarihi verdi.

Şirket, Xbox Cloud Gaming’in Noel 2021 döneminde Xbox Series X|S ve Xbox One’a geleceğini açıkladı. Bu güncelleme, Xbox Game Pass Ultimate abonelerinin tek bir düğmeye tıklayarak yüzlerce oyunu yüklemeye gerek kalmadan deneyimlemesine olanak sağlayacak.

Xbox One veya Xbox One X sahipleri bulut aracılığıyla The Medium ve Microsoft Flight Simulator gibi son nesil konsolları oynayabilme şansı bulacak. Oyunlar ayrıca, 1080p çözünürlüğü ve saniyede 60 kareyi destekleyecek. Tabii ki kalite internet bağlantınızın hızına bağlı olarak değişebilir.

Güncelleme yayınlandığında, birçok oyunun sağında küçük bir bulut simgesi olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu simgenin bulunduğu oyunlar Xbox Cloud Gaming’i destekliyor ve bunları bir düğmeye tıklayarak anında oynayabiliyorsunuz. Microsoft, Xbox Insiders için bu sonbaharda Xbox Series X|S ve Xbox One’da Xbox Cloud Gaming’i test edeceğini ifade ediyor.

Bu arada Xbox Game Pass Ağustos 2021 ikinci dalga oyunlarına da bir göz atmanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin