Xiaomi CEO’su iPhone kullanıyor! Ortalık karışacak!

0
111
gösterim

Akıllı telefon pazarındaki rekabette bugün pek de alışık olmadığımız bir habere tanıklık ettik. Ülkemizde de hayli geniş kullanıcı kitlelerine erişen Xiaomi’nin başındaki isim olan Lei Jun’un iPhone kullandığı ortaya çıktı.

Xiaomi CEO’su iPhone kullanıyor! Ortalık karışacak!

Lei Jun Çin’in en büyük sosyal ağlarından biri olan Weibo’daki paylaşımını iPhone üzerinden yapınca ortalık karıştı. Dilerseniz bahse konu paylaşıma aşağıdan göz atabilirsiniz.

Pek çok Xiaomi fanı, Çinli üreticinin Apple’dan daha iyi olduğunu savunurken Lei Jun’un yaptığı bu hareket pek de hoş olmadı.

Elbette şunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Sonuçta LCW’nin sahibi de muhtemelen LCW’den giyinmiyordur. Lakin söz konusu akıllı telefonlar olunca iş biraz değişiyor.

Zira Xiaomi’nin de hayli üst segment modelleri bulunuyor. Öyle ki henüz piyasaya sürülmemiş katlanabilir ekranlı modelleri bile mevcut. Dolayısıyla hal böyleyken Jun’un iPhone kullanması biraz absürt kaçmış.

Elbette JuniPhone’u iOS’ten ötürü de kullanıyor olabilir. Belki kendisi de Android işletim sisteminden hoşlanmıyordur. Ya da güvenli bulmuyordur. Bu yüzden iOS tabanlı bir iPhone kullanmayı tercih etmiş olabilir. Bu konu hakkında çeşitli beyin fırtınaları yürütmek mümkün.

Günün sonunda Xiaomi’nin üst düzey bir yetkilisinin iPhone kullanıyor olması biraz absürt görünüyor. Şayet bugüne kadar herhangi bir Android cihazı kullanan bir Apple yetkilisi görmedik. Şimdi asıl merak edilen soru ise Xiaomi kullanıcılarının bu duruma nasıl tepki göstereceği.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin