Xiaomi katlanabilir ekranlı telefonlarını yakında tanıtacak

0
53
gösterim

Akıllı telefonlar günümüzde neredeyse tamamen aynı tasarım ve özelliklere sahip. Katlanabilir ekranlı modeller de gün geçtikçe popülerleşmeye başladı. Samsung bu tasarımın öncüsü ve pazarda birden çok ürünle lider konumda. Ancak Çinli üreticiler rekabeti kızıştıracak adımlar atmak için hazırlıklarını sürdürüyor. 

 

 

Display Search’ten Ross Young’a göre Xiaomi önümüzdeki yıl katlanabilir ekranlı üç yeni model tanıtacak. Bu sayede Xiaomi katlanabilir ekranlı telefon pazarında Samsung’a büyük bir rakip olabilir. 

XIAOMI YENİYİ DEĞİL DAHA İYİYİ TASARLIYOR

 

 

Young’a göre Xiaomi, karşımıza akıllı telefon sektöründe devrim yaratacak bir teknoloji ile gelmeyecek. Aksine, mevcut katlanabilir akıllı telefon form faktörlerinin “daha iyi” versiyonlarıyla rekabete katılacak.

Paylaşılan bilgilere göre Xiaomi’nin ilk katlanabilir akıllı telefonu Huawei Mate X benzeri dışa katlanan bir formda olacak. İkinci telefon ise Galaxy Z Fold benzeri içe katlanır yapıda olacak. Son Xiaomi katlanabilir telefon ise Galaxy Z Flip ya da Motorola Razr benzeri bir kapaklı telefon tasarımıyla gelecek.

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin