Xiaomi kullanıcılarına müjde! Büyük sorun tarih oluyor!

0
89
gösterim

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri haline gelen Xiaomi, telefonlarındaki sorunları gidermenin yollarını arıyor. Şirket uzun zamandır kullanıcılardan hep aynı konuda ciddi geri bildirimler alıyordu. Yakınlık sensöründeki sorunları gidermek isteyen Xiaomi yetkilileri ise kolları şimdiden sıvamaya başladı bile. Buna göre gelecek nesillerdeki modeller için oldukça önemli bir adım atıldı. İşte konu hakkındaki detaylar!

Xiaomi’den müjde! O sorun tarihe karışacak!

Xiaomi, yeni akıllı telefon modellerinde önemli bir sorun ile karşı karşıya kaldı. Kullanıcılar tarafından sürekli olarak şikayet konusu olan yakınlık sensörü sorununu sonunda ciddiye alan Çin merkezli teknoloji devi, somut bir adım attı. Buna göre şirket, sensörlerin geliştiricisi olan Elliptic Labs ile yollarını ayırdı.

Bunun yerine Xiaomi’nin yeni tercihi ise Minghao Sensing oldu. Yani bundan sonraki süreçte üretilecek olan modellerde yakınlık sensörünün üreticisi Minghao Sensing olacak. Ancak hali hazırda yer alan Xiaomi modelleri için yapılacak pek de bir şey yok gibi duruyor. Şirket tarafından atılan bu adım, ancak gelecek nesillerde piyasaya çıkacak olan telefonları etkileyecek gibi gözüküyor.

Çin merkezli üretici daha önceki modellerinde de pek çok defa farklı konularda şikayetler almıştı. Özellikle güncelleme anlamında sorunsuz bir deneyim sunamayan Xiaomi, hali hazırda en çok tercih edilen telefon şirketlerinden birisi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin