Xiaomi MIUI 12’de iOS 14 özelliğini getiriyor

0
624
gösterim

Apple tarafından WWDC 2020 etkinliğiyle tanıtılan iOS 14, şimdilik beta versiyonlarıyla kullanılmaya başlandı. iOS 14 ile gelen geri tıklama özelliği sayesinde kullanıcılar telefonun arka kısmına iki defa dokunarak istedikleri özelliği aktif hale getirebiliyor. Xiaomi’nin yine bir özelliği taklit ettiğini söylemek oldukça kolay. Ancak durum göründüğü gibi değil. Apple bunu çalışır halde gösteren ilk üretici olsa da, Google yıl başından bu yana üzerinde çalışıyordu. Çift dokunma özelliğini ilk duyuran şirketin Apple olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 

Xiaomi MIUI 12 kullanıcı arayüzüne getireceği bu özellik ile benzer şekilde telefonun arkasına iki veya üç defa dokunarak çeşitli işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayacak. Bu özelliğin cepte yanlışlıkla aktif hale gelmemesi için telefondaki sensörlerin sağladığı verilerden yararlanılacak.

 

Xiaomi’nin ilk etapta sunduğu işlem sayısı oldukça sınırlı. Kullanıcıların ekran görüntüsü alma, fener açma, kamera başlatma ve kontrol merkezini / bildirim panelini açma işlemlerini telefonun arkasına dokunarak yapabileceği belirtiliyor. Tabi ilerleyen süreçte bu seçeneklerin sayısı kolayca artırılabilir.

KAYNAK : shiftdelete, Haber7

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin