Xiaomi Mix Fold 2’nin ekran özellikleri ortaya çıktı

0
56
gösterim

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçen senenin başında düzenlediği Mega Launch etkinliğinde katlanabilir akıllı telefonunu duyurdu. Mi MIX Fold ismiyle piyasaya çıkan cihaz Xiaomi’nin bu sektördeki ilk modeli olma özelliği taşıyor.

Mi MIX Fold’un üzerinden 1 yıl geçmeden Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirket, adını resmi olarak duyurmadı ancak cihazın ‘Xiaomi Mix Fold 2’ olarak isimlendirileceği tahmin ediliyor. Sektörün tanınmış sızıntı kaynaklarından Digital Chat Station, yaklaşmakta olan telefonun orijinal model ile arasında ne farklar olacağını paylaştı.

Mix Fold 2, 120Hz iç ekran ile gelecek

Digital Chat Station’a göre, Xiaomi Mix Fold 2 cihazının iç ekranı 120Hz yenileme hızına sahip olacak. 120Hz desteği önceki modelde de vardı ancak sadece dış ekranda desteklenmekteydi. Çinli teknoloji şirketi, yeni jenerasyon katlanabilir telefonunda önemli bir yükseltmeye imza atarak 120Hz’i iç ekrana da getirecek.

Kaynağa göre Mi Mix Fold 2’nin dış ekran yapısı, görüntü formatı açısından Honor Magic V’ye benzeyecek. Magic V, 21:9 oranında dış ekran ve 10.3:9 oranında iç ekran sunuyor. Bu iki format sayesinde Honor, cihaz açıldığında iki tane 21:9 ekran yan yanaymış gibi bir deneyim sunmasını sağlıyor.

Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden güç alacak

Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefonu, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1′den güç alacak. Aralık ayında tanıtılan 8 çekirdekli Gen 1, Qualcomm’un ilk 4nm yonga seti olup ARMv9 tabanlı çekirdekleri bünyesinde barındırıyor. Snapdragon 888’e göre yüzde 20 daha fazla işlemci performansı sunan yonga seti ilk olarak Moto Edge X30’da kullanıldı.

Xiaomi Mix Fold 2’nin bu yılın ilk çeyreğinde tanıtılacağı tahmin ediliyor. Ancak şirket, bu sene de geleneği bozmayacak ve cihazı öncelikle Çin’de satışa sunacak. Tanıtımından aylar sonra global pazara gelecek. Mix Fold 2 cihazının fiyatı ise henüz bilinmediğini hatırlatmakta fayda var.

Peki ya sizler Xiaomi Mix Fold 2’den neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin