Xiaomi Mix Fold 2’nin ekran özellikleri sızdırıldı!

0
36
gösterim

Dünya genelindeki yüksek pazar payı ve geniş ürün gamı ile popüler akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, yeni cihazı Mix Fold 2 hakkında detaylar su üzerine çıkmaya başladı. Xiaomi Mix Fold 2, yüksek yenilemeli iç ekrana ve daha kullanışlı dış ekrana sahip olacak! Detaylara yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Xiaomi Mix Fold 2’nin ekran özellikleri ortaya çıktı!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, 2021 yılının başlarında düzenlemiş olduğu Mega Launch etkinliğinde ilk katlanabilir akıllı telefon modeli olan Mi MIX Fold’u duyurmuştu. Aradan yaklaşık 1 yıl geçti, şirket şimdi de yeni katlanabilir telefon modeli olan ‘Xiaomi Mix Fold 2’‘yi sunmaya hazırlanıyor.

Şirket telefonun adını henüz resmi olarak duyurmuş değil, ancak telefonun isminin Xiaomi Mix Fold 2 olması bekleniyor. Telefonun ismi net olmasa da, Mix Fold 2 hakkında detaylar su üzerine çıkmaya başladı bile.

Sektörün tanınmış sızıntı kaynaklarından Digital Chat Station, duyurulmasının yakın olduğu düşünülen telefonun, orijinal model ile arasında ne farklar olacağını paylaştı. Eğer, paylaşılan bu bilgiler doğru ise, Xiaomi Mix Fold 2 cihazının iç ekranı 120Hz yenileme hızına sahip olacak. Diyeceksiniz ki ”Eee ne var bunda? Önceki model de 120Hz yenileme hızına sahipti.” Evet, ancak bu modelin iç ekranı da 120Hz yenileme hızına sahip olacak.

Ayrıca Mi Mix Fold 2’nin dış ekran yapısı, görüntü formatı açısından Honor Magic V’ye benzeyecek olduğu aktarıldı. Magic V, 21:9 oranında dış ekran ve 10.3:9 oranında iç ekran sunuyor olduğunu düşünürsek, ekranlar kullanıcılarını gayet tatmin edecek boyutlarda olacak.

Tüm bunların yanı sıra cihazın Snapdragon 888’e göre yüzde 20 daha fazla işlemci performansı sunan yonga seti Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1′den güç alacak olduğunu da ayrıca belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin