Xiaomi, telefonlarda orjinal olmayan bataryayı anlayabilecek!

0
79
gösterim

Günümüzde akıllı telefonların içerisinde yer alan piller kullandıkça ömürleri azalıyor. Özellikle ikinci el bir iPhone satın alırken en çok dikkat edilen noktaların biriside pil sağlığının hangi seviyede olduğu gelmektedir.

Eğer dikkatli bir kullanıcı iseniz yönergelere uyduğunuz takdirde akıllı telefonunuzun pilini çok daha uzun süreler kullanabileceksiniz. Fakat bu eninde sonunda pili değiştirmeyeceğiniz anlamına gelmiyor.

Eğer bir Xiaomi akıllı telefona sahipseniz şirket bu noktada orijinal pil kullanmanız için size uyarılar gönderecek. Buna dair ilk bilgiler Mi Güvenlik uygulamasının yeni sürümünde ortaya çıktı.

Xiaomi sahte bataryaları anlayabilecek

XDA Developers geliştiricileri, Mi Güvenlik uygulamasının 5.6.0 numaralı sürümünün kaynak kodlarında şu uyarı metnine rastladı:

Akıllı telefona orijinal olmayan bir pil takılmış gibi görünüyor. Cihazı korumak için şarj hızı düşürülecek. Orijinal olmayan pillerin kullanılması şişme, aşırı ısınma ve sızıntıya neden olabilir. Ayrıca yangına ve diğer tehlikelere neden olabilir. Pili değiştirmek için yetkili servis merkezine başvurun.

Orijinal olmayan pil kullanma” uyarısı şu an sadece Mi 9, Mi 10 ve Mi 10 Pro modellerinin Çin versiyonlarında yer almaya başladı. Fakat çok yakın zamanda bu uyarıyı dünya genelindeki tüm Xiaomi kullanıcıları görmeye başlayacaktır.

Her ne kadar göz ardı edilen bir durum olan pil ve adaptör akıllı telefonlar için hayati öneme sahip. Özellikle yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarının yaşandığı şu zamanlarda akıllı telefonunuzu şarj ederken dikkatli olmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

Akıllı telefonunuzu, açık bir vaziyette park halindeki aracınızın içinde bekletmemeniz gerektiğini altını çizerek söylebiliriz. Yine hangi marka telefon kullanıyor olursanız olun, pil değişimini yetkili servislerde yapmanızı öneriyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin