Xiaomi Türkiye’den ABD suçlamalarına sert tepki!

0
15
gösterim

ABD geçtiğimiz gün geç saatlerde pek çok Çinli firmayı kara listeye dahil etti. Bu firmalar arasında Türkiye’de hayli popüler olan Xiaomi de yer alıyordu. Xiaomi’nin kara listeye dahil edilmesi kullanıcıların aklına direkt olarak Huawei’yi getirdi. Bilindiği üzere Huawei de kara listeye dahil edilmiş ve sonrasında pek çok şirket tarafından ambargoya maruz kalmıştı.

Dolayısıyla aynı durumun Xiaomi cihazları için de yaşanıp yaşanmayacağı kaygısı, kullanıcıların kafasında bazı soru işaretlerinin oluşmasına zemin hazırladı.

Xiaomi Türkiye ABD tarafından yapılan açıklamaya sert bir yanıt verdi. Dilerseniz bu yanıta aşağıdan göz atabilirsiniz.

Xiaomi Türkiye’den ABD suçlamalarına yanıt!

” Şirketimiz varlık gösterdiği bölgelerin ilgili yasa ve yönetmeliklerine uygun olarak faaliyetlerini yürütmekte ve tamamen bireysel ve ticari kullanıma yönelik ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Şirketimiz Çin ordusuna ait değildir, Çin ordusuyla herhangi bir bağı bulunmamaktadır ve NDAA’da (ABD Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası) belirtildiği şekilde “Komünist Çin Askeri Şirketi” değildir. Şirketimizin ve hissedarlarımızın çıkarlarını korumak üzere gerekli tüm önlemler tarafımızdan alınacaktır. 

Şirketimiz, bu sürecin olası sonuçlarının grup üzerindeki etkilerini değerlendirmek üzere detaylı incelemelerini sürdürmektedir. Gerekli olması halinde ilerleyen günlerde ek açıklamalar yapılacaktır.

Saygılarımızla,

Xiaomi Türkiye”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Haklı olan taraf hangisi? Ve daha da önemlisi Xiaomi de Huawei’nin akıbetine uğrar mı? Yani Xiaomi modellerinden de Google servisleri kaldırıldı mı?

Facebook Türkiye’ye rest çekti!Mobil

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin