Xiaomi’nin MIUI arayüzü, kullanıcı sayısında rekor kırdı!

0
93
gösterim

Xiaomi’nin yakın bir zamanda mali çeyrek ile ilgili açıklamalar yaptığını sizlerle paylaşmıştık. Haberimizde 2021 yılında markanın ne kadar gelir elde ettiği de net olarak gözüküyordu. Ama açıklamalar bununla da sınırlı kalmamış gibi görünüyor.

Sadece mali durum değil, kullanıcı sayısı açısından da bir açıklama var. Böylece MIUI kullanıcı sayısı da açıklandı ve markanın ne kadar başarılı ilerlediğini bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Açıklanan kullanıcı sayısı bir nevi Xiaomi akıllı telefon kullananların sayısını da ortaya koyuyor diyebiliriz. Çünkü arayüzü kullanan Xiaomi akıllı telefonları Redmi, POCO ve Mi mödelleri. Böylece ne kadar MIUI kullanıcısı var belli olmuş oluyor.

İşte Rakamlarla MIUI kullanıcı sayısı!

Yapılan paylaşıma bakacak olursak markanın arayüzünü kullananların sayısı aylık bazda 453.8 milyon olarak ifade edildi.

Neredeyse yarım milyar kişinin MIUI arayüzünü kullandığını görüyoruz. Kullanıcı sayısı genelinde bakacak olursak bu sayı, markanın geçen yıl ki aynı dönemine göre %32.1 daha fazla kullanıcı kazandığını gösteriyor.

İddiasını zaten ortaya koyan bir arayüzden söz ediyoruz ama kullanıcı sayısını da düşündüğümüzde Xiaomi, akıllı telefon satışlarında çok ileriye gitmeye başladığı gözüküyor. Yakın zamanda MIUI 12.5 geliştirilmiş sürümü de duyurulmuştu. Bu geliştirilmiş sürüm sonrasında MIUI 13 arayüzü de gelecek.

Bir yandan arayüze olan ilgi de artmış durumda. Marka bu arayüzü daha iyiye taşımak adına önemli adımlar atmaya devam ediyor. Markanın akıllı telefon satışlarının artması, yeni dönemde arayüz kullanıcılarının sayısının da artması anlamına gelecek.

2021 yılını çok iyi kapatacağını şimdiden anladığımız Xiaomi, 2022 yılında da böyle giderse rakiplerin işi biraz zor olacak denebilir.

Xiaomi hakkındaki son gelişmeleri nasıl buluyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin